Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
На Донеччині українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали на боці Росії. За даними президента Володимира Зеленського, в бойових діях проти України беруть участь щонайменше 155 китайських найманців. Як вважає політолог Ігор Чаленко, це свідчить про глибоку військову співпрацю між Пекіном і Москвою.
Китай
На його думку, попри публічні заяви Китаю про нейтралітет і наміри бути миротворцем у війні, присутність китайських бойовиків на боці РФ демонструє зовсім інше.
У Державному департаменті США вже прокоментували цю ситуацію, наголосивши, що Китай є ключовим союзником Росії у війні проти України.
За словами Чаленка, Пекін продовжує вести подвійну гру. З одного боку — дипломатичні заяви про нейтралітет, а з іншого — тісна співпраця з російським оборонно-промисловим комплексом. Зокрема, близько 80% підсанкційної продукції, необхідної Москві, постачається саме китайськими компаніями.
Відомо також, що один із полонених розповів, що нібито самостійно заплатив 300 тисяч рублів посереднику в Китаї, аби поїхати на війну та отримати російське громадянство. Це свідчить про існування цілком налагодженої системи рекрутингу найманців.
На думку Чаленка, китайська влада цілком здатна встановити, хто саме стоїть за цим процесом, і притягнути відповідальних до кримінальної відповідальності. Проте малоймовірно, що Пекін піде на такий крок.
Водночас, каже він, ситуація з китайськими полоненими може мати ширше геополітичне значення. Чаленко вважає, що реакція США на цю подію стане своєрідним тестом для Китаю. Якщо Захід проігнорує інцидент, у Пекіна може скластися враження, що така ж індиферентність буде і в питанні Тайваню.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, чому Китай не проти того, щоб його військові воювали в Україні.
Новини