Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Офіційний Пекін вкотре висловив готовність стати посередником у мирному врегулюванні війни в Україні та навіть одним із гарантів дотримання миру. Однак, при цьому Китай продовжує відкрито називати Росію своїм партнером і другом.
Китай
Втім, як відзначив експерт із міжнародних питань Олександр Краєв, Україна не розглядає Китай як нейтральну сторону у конфлікті та не підтримає його посередницьку ініціативу. Тобто, додав він, Пекін не може забезпечити неупередженість своєї позиції.
Краєв відзначає, що Китай прямо заявляє про свою дружбу з Росією, тому очікувати від нього об’єктивності не доводиться. А саме неупередженість є ключовою умовою для будь-якого посередника в переговорах, додав експерт.
При цьому він підкреслив, що Китай остаточно відмовився від власної "формули миру", яку він разом із Бразилією просував ще у 2023 році, і це — важливо. Тепер Пекін пропонує лише виступати майданчиком для переговорів між Києвом і Москвою, що свідчить про певну зміну його стратегії.
Цікаво, що на такі заяви Китаю США реагують доволі стримано. Адміністрація Дональда Трампа зосереджена на російсько-українському питанні, приділяючи менше уваги санкціям проти Китаю чи інструментам тиску на Пекін задля примусу Москви до переговорів.
Китай же, користуючись ситуацією, вирішив представити себе як альтернативного модератора переговорного процесу, зважаючи на пасивність Росії та відсутність прямого тиску з боку США.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що кремлівський диктатор Путін повідомив, що Сі Цзіньпін стане головним гостем на параді 9 травня.
Новини