Головна Новини Світ Китай Китай відмовляється від американської нафти на користь іншої країни, і це не Росія
commentss НОВИНИ Всі новини

Китай відмовляється від американської нафти на користь іншої країни, і це не Росія

Китай збільшив купівлю канадської нафти замість американської через торгову війну.

17 квітня 2025, 14:50
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

У розпал загострення торгівельних відносин зі Сполученими Штатами Китай несподівано змінив нафтовий курс. Найбільший у світі імпортер сирої нафти скоротив закупівлі американських енергоресурсів та почав рекордно імпортувати нафту з Канади. 

Китай відмовляється від американської нафти на користь іншої країни, і це не Росія

Китай купує канадську нафту. Фото з відкритих джерел

За даними аналітичної компанії Vortexa Ltd., у березні китайський імпорт канадської сирої нафти досяг рекордних 7,3 мільйона барелів. Крім того, очікується, що у квітні цей показник зросте ще більше. Поставки здійснюються з порту поблизу Ванкувера, який є кінцевим пунктом нового розширеного трубопроводу із Західної Канади.

Натомість імпорт американської нафти до Китаю впав до 3 мільйонів барелів на місяць. Найвищий показник закупівлі Китаю нафти у США був у червні 2023 року — 29 мільйонів барелів. 

Китай відмовляється від американської нафти на користь іншої країни, і це не Росія - фото 2

Китай купує канадську нафту замість американської

Причиною зміни політики Китаю та відмова від американської нафти стала торгова війна, яку посилив Дональд Трамп введенням нових тарифів для КНР.

"Враховуючи торговельну війну, малоймовірно, що Китай імпортуватиме більше американської нафти. Вони не збираються робити ставку лише на Росію чи Близький Схід. Будь-що з Канади буде приємною новиною", — пояснив президент Канадсько-китайського енергетичного та екологічного форуму Венран Цзян.

Канадські нафтові піски в провінції Альберта — це джерело щільної, сірковмісної нафти, ідеально придатної для високотехнологічних китайських нафтопереробних заводів. Оновлена інфраструктура, зокрема новий трубопровід, зробила канадське паливо доступнішим для азійських споживачів. Попри це, Китай продовжує більшість нафти купувати у Росії та країн Близького Сходу.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що ще одна країна ЄС підтвердила повну відмову від російської нафти.

Також "Коментарі" писали, що Китай виставив свої умови для переговорів з адміністрацією Трампа у торговій війні.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини