Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Китай зацікавлений у можливій участі Північної Кореї у війні на боці Росії, оскільки це дозволяє розпорошити увагу США. Водночас Пекін не може відкрито підтримувати Кремль через ризик санкцій, але може впливати через КНДР, повідомив в ефірі 24 каналу політолог Валерій Клочок.
Війська КНДР
За його словами, Китай намагається не демонструвати явну підтримку Росії, зважаючи на економічні зв’язки із Заходом. Водночас Пекін залежить від співпраці з режимом Володимира Путіна і прагне зберігати важелі впливу.
Експерт підкреслив, що хоча прямого наказу Сі Цзіньпіна про введення військ КНДР в Україну, ймовірно, все ж не було, Китай міг не заперечувати проти цього. Такий сценарій вигідний для Пекіна, адже зменшення економічної допомоги КНДР дозволяє контролювати країну. Наприклад, припинення постачання ключових компонентів для систем ППО чи ракет спонукає Кім Чен Ина діяти в інтересах Китаю.
Разом з тим, на думку політолога, Північна Корея може розглядати відправлення військових як спосіб отримати фінансову вигоду. Проте, як підкреслює Клочок, економічна ситуація в Росії ускладнює можливість виплати компенсацій. У такому разі Китай може стати фінансовим гарантом Кремля.
Окрім того, політолог вважає, що Пекін також використовує цей сценарій для зміцнення свого геополітичного впливу. Він має змогу дистанціюватися від дій КНДР, заявляючи, що Північна Корея діє самостійно, а відповідальність лежить на Кім Чен Ині.
Клочок припускає, що Сі Цзіньпін прагне збільшити роль Китаю в глобальних процесах, враховуючи його економічні та демографічні ресурси. Зараз для Пекіна сприятливий момент для перемовин із новою адміністрацією Білого дому щодо впливу в Євразії, яка є ключовим регіоном для Китаю. Однак успіх цих перемовин поки залишається під питанням.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Трамп і Сі провели свою першу телефонну розмову.
Новини