Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Китай вперше вирішив направити віце-президента Хань Чжена на інавгурацію президента США Дональда Трампа, яка відбудеться 20 січня, повідомляє The Washington Post із посиланням на заяву Міністерства закордонних справ Китаю від 17 січня.
Дональд Трамп
Видання відзначає, що запрошення, яке Трамп адресував китайському лідеру Сі Цзіньпіну, засвідчило повагу, хоча традиційно Пекін надсилає на такі заходи посла. Присутність Хань Чжена, одного з високопосадовців Комуністичної партії, є демонстрацією прагнення Китаю до налагодження контактів із новою адміністрацією США. Водночас це сигнал про готовність до жорсткої відповіді у разі загострення двосторонніх відносин, зазначає WP.
При цьому експерт з міжнародних відносин Університету Фудань У Сіньбо вважає, що Китай прагне віддячити Трампу за запрошення Сі Цзіньпіна. За його словами, мова йде про символічний крок, адже навіть такі ключові партнери США, як Японія та Індія, направляють на інавгурацію лише міністрів закордонних справ.
Очікується, що участь Хань Чжена стане початком конструктивного діалогу між Китаєм і адміністрацією Трампа.
The Washington Post також звертає увагу, що за президентства Джо Байдена напруженість у відносинах між Китаєм і США суттєво зросла. Відомо, що контакти на високому рівні скоротилися через суперечки навколо Тайваню та обмеження США на експорт китайських технологій. У цьому контексті Сі Цзіньпін жодного разу не відвідував США, а Джо Байден не здійснював візитів до Пекіна. Єдина їхня зустріч відбулася у Сан-Франциско в 2023 році під час саміту АТЕС.
Після перемоги Трампа на виборах Сі Цзіньпін привітав його, демонструючи більш позитивний підхід. Хань Чжен також надіслав привітання обраному віце-президенту США Джей Ді Венсу. Таким чином, підкреслює видання, Пекін намагається уникнути повторення напружених відносин часів Байдена.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що лише один лідер країн Євросоюзу отримав запрошення на інаугурацію Трампа.
Новини