Головна Новини Світ Китай Найбільший спонсор війни на користь РФ встановив рекорд за обсягами закупівлі російської нафти
commentss НОВИНИ Всі новини

Найбільший спонсор війни на користь РФ встановив рекорд за обсягами закупівлі російської нафти

Обсяг імпорту сирої нафти до Китаю, найбільшого споживача нафти у світі, скоротився на 1,9% у 2024 році, що стало першим річним зниженням.

сьогодні, 12:55
Поділіться публікацією:

Китай збільшив імпорт сирої нафти з Росії на 1% у 2024 році порівняно з попереднім роком, досягнувши рекордного рівня. Водночас закупівлі нафти з Саудівської Аравії знизилися на 9%. Про це повідомляє агентство Reuters.

Найбільший спонсор війни на користь РФ встановив рекорд за обсягами закупівлі російської нафти

Китиай закуповує російську нафту. Фото: УНН

За даними Головного митного управління Китаю, обсяги постачань з Росії, включаючи трубопровідні та морські поставки, досягли 108,5 млн тонн, що еквівалентно 2,17 млн барелям на добу.

Як зазначає Reuters, морські поставки російської нафти мали попит як з боку незалежних нафтопереробних заводів, так і з боку великих державних компаній, а також через розпорядження уряду щодо створення стратегічних запасів.

Саудівська Аравія, найбільший виробник ОПЕК, поставила в Китай 78,64 млн тонн нафти, що складає близько 1,57 млн барелів на добу, що менше, ніж 2023 року — 1,72 млн барелів на добу.

Протягом більшої частини 2024 року імпорт саудівської нафти зменшувався через зростаючий попит на дешевшу нафту з Росії та Ірану, де ціни були нижчими. Однак частка Саудівської Аравії на ринку відновилася в четвертому кварталі, після значного зниження цін та скорочення постачань з Ірану.

Загалом, обсяг імпорту сирої нафти до Китаю, найбільшого споживача нафти у світі, скоротився на 1,9% у 2024 році, що стало першим річним зниженням, якщо не рахувати пандемічний спад, через уповільнення економічного зростання та зменшення попиту на паливо.

Портал "Коментарі" писав, що Управління боротьби з шахрайством Європейського союзу (OLAF) розпочало розслідування лазівки, що дозволяє низці країн, серед яких Туреччина, експортувати санкціоновану російську нафту в блок під іншою маркою. Активне розслідування почалося після того, як рейтингове видання Politico розкрило, що мільйони барелів російського палива, з ймовірністю, прибували в блок після ребрендингу в Туреччині, незважаючи на заборону на такий російський імпорт.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини