Головна Новини Світ Китай Об’єми стрімко падають, Китай відмовляється від закупки вугілля: яка причина
commentss НОВИНИ Всі новини

Об’єми стрімко падають, Китай відмовляється від закупки вугілля: яка причина

За інформацією Bloomberg, імпорт вугілля до Китаю сягнув найнижчого рівня за два роки

14 липня 2025, 13:01
Поділіться публікацією:

Імпорт вугілля до Китаю впав до найнижчого рівня більш ніж за два роки на тлі зниженого попиту та зростання внутрішнього виробництва. Як інформує портал "Коментарі", про це пише "Bloomberg".

Об’єми стрімко падають, Китай відмовляється від закупки вугілля: яка причина

Імпорт вугілля до Китаю. Фото: з відкритих джерел

В матеріалі зазначається, що за даними митної служби, у червні обсяг імпорту знизився до мінімуму з лютого 2023 року. За перше півріччя постачання скоротилися на 11% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Фактично найбільший у світі споживач і виробник вугілля останніми місяцями почав активніше продавати це викопне паливо за кордон. Це відбувається на тлі затяжного спаду в секторі нерухомості, що уповільнив важку промисловість і частково нейтралізував зростання попиту, викликане спекотним літом і потребою в охолодженні.

Пекін прагне уникнути надлишку вугілля, що залишається ключовим елементом енергосистеми країни та її енергетичної безпеки. Очікується, що китайські шахти збільшать видобуток на 5% цього року, що стане сьомим поспіль рекордом. Це перевищить темпи зростання споживання та, ймовірно, стримуватиме внутрішні ціни.

Тим часом за повідомленнями місцевих ЗМІ, митні служби посилили контроль якості імпорту й заблокували деякі партії з Монголії та Росії через надмірний вміст фтору.

Читайте також на порталі "Коментарі" — глава МЗС Росії Сергій Лавров та міністр закордонних справ Китаю Ван І обговорили у Пекіні свої відносини зі США та перспективи припинення війни в Україні. Сторони домовилися "спільно реагувати на виклики, викликані турбулентним світом, що змінюється". Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише "Reuters".

У Москві заявили, що "сторони також обговорили відносини зі Сполученими Штатами та перспективи врегулювання української кризи (війни РФ проти України – ред.)".




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини