Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
За інформацією FT, нещодавній візит диктатора Володимира Путіна до Північної Кореї, під час якого країни уклали угоду про взаємну допомогу, роздратувала Пекін. Нібито Сі протягом кількох місяців насторожено спостерігав за тим, як Пхеньян постачав Москві боєприпаси, необхідні для її вторгнення в Україну в обмін на обіцянки кращих військових технологій. Публічно Китай утримується від будь-якої критики, проте ознаки дискомфорту збільшуються.
Путін і Кім Чен Ин
Західні аналітики вважають, що Китай стурбований тим, що поглиблення зв’язків Кіма з Путіним може посилити його відчуття незалежності від Пекіна. Якщо набратися сміливості, північнокорейський диктатор може провести нові ракетні випробування, які загрожують дестабілізувати і без того напружений регіон.
Журналісти підкреслюють, що проблема для Китаю полягає в тому, що Пекін і Пхеньян мають власну угоду про взаємну оборону. Це означатиме, що якщо Пхеньян візьме участь у вторгненні в Україну — вороги РФ можуть завдати удару по КНДР. Це, у свою чергу, може спровокувати договір про взаємну оборону між Пекіном і Пхеньяном. КНДР без потреби поставила Китай у дуже вразливу позицію.
Як відзначає політолог Юрій Богданов, Путін вміє вибудовувати тактику, але стратегічно він майже завжди помиляється. Просто, додає експерт, величезні ресурси країни, де він царює, дозволяють компенсувати прорахунки.
Про те, що Китай сильно роздратований поведінкою Путіна, говорить і аналітик Валерій Пекар. Проте, за його словами, наслідки будуть не швидко і не явно.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що візит Путіна в КНДР напружив також і Сполучені Штати.
Новини