Головна Новини Світ Китай Санкції запрацювали: Китай та Індія шукають альтернативу нафті з РФ
commentss НОВИНИ Всі новини

Санкції запрацювали: Китай та Індія шукають альтернативу нафті з РФ

Китай та Індія терміново шукають нафту на Сході та в Африці після введення санкцій проти Росії

сьогодні, 00:15
Поділіться публікацією:

Китайські та індійські компанії шукають джерела поставок нафти після введення нових обмежень США проти російського нафтового експорту.

Санкції запрацювали: Китай та Індія шукають альтернативу нафті з РФ

Захід ввів санкції проти нафтових компаній з РФ. Фото з відкритих джерел

Як відомо, під санкції потрапили "Газпромнефть" і "Сургутнефтегаз", їхні дочірні структури та 183 судна, що перевозили російську нафту. Багато з цих танкерів використовували для доправлення нафти до Індії та Китаю, які стали найбільшими споживачами російської нафти після введення 2022 року західних санкцій. Деякі судна перевозили також нафту з Ірану.

За словами трейдерів, запроваджені заходи призвели до перебоїв у торгівлі підсанкційною нафтою, змусивши китайські та індійські нафтопереробні заводи повернутися до закупівель нафти, що не потрапила під обмеження, скорочення пропозиції та зростання премій за спотові поставки з країн Близького Сходу, Африки та Бразилії.

Зазначається, що китайська компанія Yulong, яка раніше закуповувала російський сорт ВСТО, останніми тижнями законтрактувала два мільйони барелів ангольської нафти Girassol і Nemba та два мільйони барелів бразильської нафти Buzios і Tupi, а тепер веде переговори про постачання нафти із Західної Африки та Канади.

Індійські компанії, які до оголошення санкцій закуповували близькосхідну нафту на спотовому ринку, все ще шукають нові джерела, зокрема в Омані.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що президент Литви Гітанас Науседа заявив, що Калінінградська область РФ історично є частиною Малої Литви. У відповідь за заяву литовського президента перший заступник голови комітету Держдуми РФ з оборони Олексій Журавльов сказав, що всі Балтійські країни мають належати Росії. "Якщо вже й переглядати підсумки Другої світової, то вся Прибалтика повинна Росії належати, як було до революції. Зокрема й Вільна — нинішній Вільнюс, який з 1795 року був столицею Віленської губернії Російської імперії", — заявив депутат.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини