Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Стало відомо, що обраний президент США Дональд Трамп запросив голову КНР Сі Цзіньпіна на свою інавгурацію 20 січня. Однак китайський лідер не поїде до США і не буде присутнім гостем. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в матеріалі "CBS News".
Сі Цзіньпін. Фото: з відкритих джерел
Очікується, що захід відвідають посол Китаю в США та його дружина, як це зазвичай буває. Крім того, за словами джерела CBS, до них можуть приєднатися додаткові офіційні особи з Пекіна.
Зазначається, що запрошення Сі, передане поза офіційними дипломатичними каналами, застало зненацька і Пекін, і союзників США. Китайські чиновники, які звикли до суворого протоколу і гостро усвідомлюють динаміку сил у відносинах між США та Китаєм, залишилися здивованими щодо намірів Трампа. Запрошення надійшло в і так напружений період між країнами.
Декілька західних дипломатів були здивовані рішенням запросити Сі, враховуючи різні погляди на Китай серед членів команди Трампа. За словами чиновників, це може стати джерелом напруженості як усередині адміністрації, так і геополітичних відносин.
Читайте також на порталі "Коментарі" — видання The Wall Street Journal пише про те, що глава української держави Володимир Зеленський починає поступово пом'якшувати свою позицію щодо війни з Росією, натякаючи на те, що Україна може погодитися на припинення боротьби за окуповані території в обмін на членство у НАТО. Отже, риторика перших осіб України змінилася порівняно з риторикою, яка звучала 2023 року, коли йшлося про обов'язковий вихід на межі 1991 року. Тепер же Київ наголошує на можливості дипломатичного врегулювання війни. Про що свідчить зміна риторики президента? Чи дійсно Україна сигналізує, що готова до переговорів та компромісів? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Новини