Головна Новини Світ Китай Товариш Сі знову здивував: чи змінив Китай своє ставлення до РФ та України
commentss НОВИНИ Всі новини

Товариш Сі знову здивував: чи змінив Китай своє ставлення до РФ та України

Тиск у дипломатичній сфері дає свій результат і навіть такі держави, як Китай, роблять несподівані кроки

3 травня 2023, 11:22 comments4296
Поділіться публікацією:

Що можна сказати про китайську лінію поведінки в ракурсі російсько-української війни. Чи змінилася вона після березневого візиту Сі Цзіньпіня до Москви та його квітневого зідзвону з Києвом ? Чи слід вважати підтримку Китаєм резолюції Генасамблеї Організації Об'єднаний Націй про співробітництво між ООН та Радою Європи, де Росію прямим текстом називають агресором) якимось кардинальним кроком та сигналом? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Товариш Сі знову здивував: чи змінив Китай своє ставлення до РФ та України

Сі Цзіньпін. Фото: з відкритих джерел

Дещо у китайській грі розуміють вже самі росіяни

Народний депутат Верховної Ради VIII та IX скликань, член української парламентської делегації у ПАРЄ Олексій Гончаренко міркує так:

"Генасамблея ООН працюватиме із Радою Європи. Це наш шанс. Тепер навіть Китай, якому набагато вигідніше дружити з РФ, голосує за деякі ініціативи на нашу користь. Це, звісно, не привід розслаблятися. Але ще кілька років тому таке здавалося неможливим".

Водночас, зазначає нардеп, слід пам'ятати, що Китай – дуже хитра та обережна країна, яка претендує на статус топ-держави.

"Важливо продовжувати тиск у дипломатичній сфері. На відміну від Росії, Китай за всієї своєї авторитарності не ставить на війну як на єдиний засіб у дипломатії, – наголошує Олексій Гончаренко. – Більший тиск на Росію з погляду України – це тиск із метою припинення війни. А для країн Азії це може бути ще шанс вимагати знизити ціну на енергоносії. Все одно РФ під санкціями. І вона поступово виснажується".

Втім, акцентує нардеп, незалежно від тих чи інших резолюцій, від тих чи інших кроків Китаю, нам своє робити. А саме – всі сили кинути на підтримку ЗСУ, бо саме вони є гарантом нашої незалежності та існування як держави.

"Дещо у китайській грі, як на мене, розуміють вже самі росіяни. Кремлівський пропагандист Мардан нещодавно заявляв — "Якщо Китай відмовиться від дипломатії, нам не треба радіти: насамперед він згадає, як до складу Росії потрапив Владивосток". Що ж, іноді навіть роспропагандисти говорять слушні речі", – констатує Олексій Гончаренко.

Недавнє китайське голосування за відповідну резолюцію ООН залишається просто голосуванням, адже значно більше говорять дії

Керівник Центру підготовки операторів БПЛА "Крук", політтехнолог, офіцер ЗСУ Віктор Таран вважає, що стратегічно у поведінці КНР нічого не змінилося.

"Китай – не та держава, яка хаотично змінює свою зовнішню політику упродовж місяця-другого. КНР – велика бюрократична машина, що у рамках стратегій, розписаних на роки, десятиліття. І в цій загальній стратагемі є певні парадигми, які передбачають подальшу зовнішню експансію Китаю – як у бік Тайваню, так і у бік Росії. І ця експансія передбачає поглинання РФ (рано чи пізно) в економічному, політичному та іншому плані. У рамках цієї парадигми китайці діяли і діятимуть", – упевнений експерт.

А деякі тактичні моменти залишаються лише тактичними, пояснює він.

"Нещодавнє китайське голосування за відповідну резолюцію ООН залишається просто голосуванням. Куди більше говорять дії, – наголошує Віктор Таран. – І тут цікава така інформація. У квітні китайська компанія DJI розіслала партнерам по всьому світу повідомлення, що різко скорочує їм постачання дронів. Виникає логічне питання – а куди ці дрони тепер прямуватимуть? А завод не зупиниться. У найкращому разі вони залишаться в КНР і будуть спрямовані на зміцнення китайської армії. У найгіршому – їх передадуть росіянам. Адже Пекін не приховує теплих стосунків із Москвою, йдуть розмови і про військове співробітництво. Якщо китайські дрони надійдуть на озброєння російської армії – це може серйозно вплинути на хід усієї війни. Тож вірити треба не заявам чи підтримці якихось резолюцій, а реальним діям".

Читайте також на порталі "Коментарі" — РФ – агресор: чому "нейтральні країни" підтримали хворобливу для Кремля резолюцію ООН.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини