Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Шпигунська діяльність Китаю в Тайвані вийшла на новий рівень, заявляють аналітики та посадовці. Доказом цього стали вироки, винесені трьом військовим, які охороняли президентський офіс та передавали секретну інформацію китайським агентам.
Тайвань
Відомо, що цього тижня трьох колишніх військових, які служили в батальйоні охорони президентського офісу, а також одного солдата з підрозділу інформаційної війни, засудили до семи років ув’язнення.
"Президентський офіс має бути найзахищенішим місцем, але навіть тут трапляються подібні інциденти. Це свідчить про серйозність китайського впливу в Тайвані", — зазначив Чжун Чжи-тун, дослідник з Інституту оборонних і безпекових досліджень, що фінансується урядом.
Ці випадки вкладаються у ширшу стратегію Пекіна, спрямовану на підрив обороноздатності Тайваню як військовими, так і психологічними методами. Окрім регулярних навчань поблизу острова, китайські спецслужби активно працюють над збором розвідданих про Тайбей.
Зокрема, за даними прокуратури, солдати Лай Чун-ю та Чень Вень-хао були завербовані китайськими агентами через тайванця Хуан Цунь-ї, якого звинувачують у посередництві між військовими та Пекіном. Хуан втік до Китаю до свого арешту.
Лай, який служив у 211-му батальйоні військової поліції, відповідальному за охорону президентського офісу, та Чень, який працював у командуванні інформаційних і телекомунікаційних технологій, фотографували секретні військові документи. Лай передавав ці матеріали Хуану або безпосередньо китайським агентам.
Після звільнення Лая у 2023 році двоє інших солдатів — Лі Ю-ер і Лінь Ю-кай — продовжили знімати секретні документи та передавати їх Китаю.
За інформацією суду, військові отримували від 8 000 до 20 000 доларів США за період з 2022 по 2024 рік.
Хоча інформація, яку передавали військові, не мала грифу "таємно", вона містила документи президентського офісу, що не підлягали розголошенню. Через це обвинувачені не отримали максимальне покарання за шпигунство.
Всі четверо були визнані винними в корупції за отримання хабарів, а Лай і Чень також отримали додаткові вісім місяців ув’язнення за порушення закону про національну безпеку. Загалом їхні терміни ув’язнення склали від 5 років 10 місяців до 7 років.
На думку експертів, покарання за шпигунство в Тайвані надто м’які й не є достатнім стримувальним фактором.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, коли США здадуть Тайвань.
Новини