Українці збили китайський дрон, який заборонено використовувати з військовою метою. Що каже виробник
Тероборонівці, яких попеередили про БпЛА, побачили блимаюче світло безпілотника, що летів на дуже низькій висоті, і збили його просто зі стрілецької зброї
За інформацією телеканалу CNN, українські військові були заздалегідь попереджені про проліт 5-метрового дрона, тож близько другої ночі на нього чекав "дружній прийом" з автоматних черг спостережних груп луганської окремої бригади тероборони, пишуть "Коментарі".
Такі апарати в інтернеті називають дрони Alibaba, адже їх за кілька тисяч доларів можна вільно купити на китайських торгових вебсайтах. Збитий Mugin-5 коштує на сайті виробника від 9 до 14 тисяч, залежно від використаних у планері та паливному баку матеріалів.
Українські військові показали журналістам уламки безпілотника, який виявився дроном Mugin-5, виготовленим китайським виробником у портовому місті Сямень.
Військовослужбовці показали журналістам рештки збитого комерційного БПЛА, на яких видно отвори від куль автомата Калашникова, а поряд — вирву від вибуху 20-кілограмової бомби дрона, яку вони самостійно підірвали після падіння апарата.
Фахівець із безпілотників, колишній британський офіцер Кріс Лінкольн-Джонс звернув увагу, що Mugin-5 не мав відеокамери, тобто не виконував свою основну функцію — спостереження, отже, використовувався як дрон-камікадзе. За словами Лінкольна-Джонса, перероблений Росією безпілотний апарат "додає більше доказів, що Росія не є тією військовою наддержавою, як про неї уявляв світ".
Використання Mugin як "камікадзе" підтримує й директор Armament Research Services Н. Р. Джензен-Джонс, який стверджує, що БПЛА ніс осколково-фугасний боєприпас.
На сайті виробника компанії Mugin Limited зазначено, що "будь-яке військове використання БПЛА Mugin заборонено", а продаж своєї продукції і до росії, і до України вони припинили.
"Коментарі" також писали про те, що Україна зібрала сотні досьє на підозрюваних у воєнних злочинах росіян.
Повідомляв портал "Коментарі" і про роботу союзників над збільшенням постачань ППО для захисту українського неба, а ще для забезпечення успішних контрнаступальних дій України.
Читайте також на порталі "Коментарі" - для чого ФСБ РФ таврує військову техніку та обладнання.