Головна Новини Світ Китай «Зерновий» інтерес змушує Китай чинити тиск на Москву, - експерт
commentss НОВИНИ Всі новини

«Зерновий» інтерес змушує Китай чинити тиск на Москву, - експерт

Китай дуже зацікавлений в українській фуражній кукурудзі для корму свиней і йому не подобаються повільні інспекції на Босфорі

20 березня 2023, 17:35
Поділіться публікацією:

Зернова угода — це не про зерно, переважно це про політику. І інтереси Китаю до українського зерна зростають. Відтак піднебесна може чинити тиск на РФ, яка намагається маніпулювати цією темою. Про це сказав аналітик Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Павло Мартишев в Телеефірі, пишуть "Коментарі".

«Зерновий» інтерес змушує Китай чинити тиск на Москву, - експерт

Інтереси Китаю до українського зерна зростають і він може змусити РФ послабити перевірку суден

“Інтереси Китаю до нашого зерна зростають. Я нагадаю, що Китай дуже зацікавлений у нашій фуражній кукурудзі для корму свиней. І, відповідно, зараз вони вивозять нашу кукурудзу, і їм не подобаються ці повільні інспекції на Босфорі”, — каже він.

Тому, як зазначає експерт, якщо протягом найближчих місяців продовольча криза погіршиться, це означає, що інтерес Китаю в тому, щоб українське зерно відвантажувати безперешкодно з портів, він збільшиться.

“І, відповідно, Китай може вплинути на Росію саме щодо цієї зернової угоди”, — вважає Мартишев.

Також він зазначив, що розширення угоди на Миколаївський порт навряд чи здійсниться.

“По-перше, Миколаїв перебуває в зоні обстрілів. Також треба розуміти, що вузьким місцем у цьому логістичному ланцюзі є Босфор, а не порти. І в нас порти Одеси не завантажені, тому відкривати ще й Миколаїв немає сенсу. Також треба враховувати і той фактор, що до Миколаївського порту заходять дрібні судна і, відповідно, це може посилити затори на Босфорі. Зараз проходять за добу два-три судна. Відповідно, вигідніше, щоб це були великі судна, якими китайці возять нашу кукурудзу, а не дрібні судна. Пріоритет — це якраз, щоб наші кораблі проходили швидше через Босфор”, — підсумував гість ефіру.

Як писали "Коментарі", міністерство закордонних справ Росії знову заявило, що чорноморську "зернову ініціативу" в суботу було продовжено на 60 днів, а не на 120, як передбачається початковими домовленостями.

Йшлося на порталі "Коментарі" і про те, що Китай та Росія бачать спільне бачення двосторонніх відносин та їх розвиватимуть.

Читайте також на сайті "Коментарі" — зернова угода під питанням: на які спекуляції йде РФ — чого досягає. Експерти детально розібралися у питанні під час ексклюзивного інтерв'ю нашому виданню.

 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини