Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Європейські лідери працюють над новим великим пакетом заходів для збільшення витрат на оборону та підтримки України. Проте деталі цього плану не будуть оголошені до виборів у Німеччині, які відбудуться 23 лютого, щоб уникнути провокування політичних суперечок перед голосуванням, повідомляє Bloomberg.
Євросоюз. Фото: 24 Канал
17 лютого до Парижа запросили кілька європейських лідерів, щоб розпочати розробку стратегії у відповідь на чітко висловлену позицію США щодо обмежень своїх зобов'язань. Європейським урядовцям поставлено завдання зміцнити військову спроможність континенту після десятиліть, коли більшість своїх оборонних обов'язків європейці покладали на США.
Повернення Дональда Трампа до Білого дому суттєво змінило трансатлантичні відносини, і офіційні особи США ясно заявили, що президент готовий відмовитися від підтримки союзників, якщо вони не візьмуть на себе відповідальність за свою безпеку.
"Загальний консенсус полягав у тому, що США більше не будуть оплачувати витрати на безпеку НАТО", — сказав конгресмен-республіканець Майкл Маккол, обговорюючи дебати на Мюнхенській конференції з безпеки.
Ця ситуація стає все більш терміновою, оскільки Трамп намагається швидко завершити війну в Україні, а європейські лідери побоюються, що вони можуть підштовхнути президента Зеленського до укладення небезпечної угоди, якщо не розроблять швидко план з надання підтримки Україні.
Адміністрація Трампа повідомила європейським урядовцям, що хоче досягти припинення вогню в Україні до Великодня, за інформацією джерел Bloomberg. Деякі представники влади зазначили, що темп переговорів, що починаються цього тижня в Саудівській Аравії з участю високопосадовців США і Росії, амбітний і, ймовірно, нереалістичний.
Трамп розпочав свою мирну ініціативу дзвінком Володимиру Путіну минулого тижня і шокував європейських чиновників, коли міністр оборони США Піт Хегсет заявив, що Європа нестиме відповідальність за гарантування безпеки та миротворчі місії, необхідні для забезпечення стабільності України після укладення угоди. Такий підхід може зіграти на користь Путіну, оскільки Трамп фактично передав важливі інструменти впливу ще до початку переговорів.
Портал "Коментарі" писав, що країни-члени Європейського Союзу, незважаючи на багатомільярдні вкладення в оборону, залишаються не в змозі оперативно перекидати війська та важку техніку всередині союзу у разі можливого нападу ворога.
Новини