Головна Новини Світ ЄС ЄС категорично виступив проти пропозицій США щодо України: Трамп отримав чіткий сигнал
commentss НОВИНИ Всі новини

ЄС категорично виступив проти пропозицій США щодо України: Трамп отримав чіткий сигнал

Вступ Києва до НАТО і ЄС не підлягає обговоренню

сьогодні, 11:05
Поділіться публікацією:

Адміністрація Дональда Трампа запропонувала Україні план мирної угоди, умови якої значною мірою грають на користь Росії — зокрема, йдеться про можливе визнання США російського суверенітету над Кримом, що прямо суперечить нормам міжнародного права, повідомляє Financial Times з посиланням на західних чиновників.

ЄС категорично виступив проти пропозицій США щодо України: Трамп отримав чіткий сигнал

Президент США Дональд Трамп. Фото: CNN

Втім, європейські країни не підтримають жодного рішення Вашингтона, яке б передбачало визнання Криму частиною Росії чи тиск на Київ у цьому напрямку. Представники ЄС підкреслюють, що залишаються відданими принципу поваги до територіальної цілісності України.

"Питання Криму, так само як і прагнення України до членства в НАТО, — для нас червона лінія", — наголосив один із високопоставлених дипломатів Європейського Союзу. — "Ми не можемо і не будемо від цього відступати".

У ЄС переконані: навіть односторонні дії з боку США з визнання Криму російським створять небезпечний прецедент — це може бути розцінено як заохочення Кремля до подальших агресивних дій, не лише в Україні, а й проти інших країн регіону, зокрема Грузії, Молдови і навіть членів НАТО, таких як держави Балтії.

Європейські дипломати також повідомили, що дали чітко зрозуміти адміністрації Трампа: для європейських урядів будь-яке визнання Криму російською територією є абсолютно неприйнятним. Вони також планують наполегливо відмовляти Вашингтон від подібних кроків, якщо ті ухвалюватимуться без узгодження з партнерами по НАТО.

Financial Times також звертає увагу на можливе посилення внутрішніх розбіжностей у Євросоюзі, особливо якщо США вирішать скасувати свої санкції проти Росії. Це може поставити ЄС перед складним вибором: зберігати санкції чи йти на поступки, що може підірвати єдність блоку.

"Ми спостерігаємо дуже тривожну ситуацію. Якщо США визнають Крим російським або тиснутимуть на нас щодо санкцій, це може серйозно зашкодити європейській єдності... Усе це виглядає як дуже брудна гра", — зазначив один із європейських посадовців.

Як вже писали "Коментарі", США справді не вимагали від України визнання Криму російським, відзначив нардеп Микола Княжицький.  



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини