Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Тренування українських військових можуть поступово перенести з території країн Євросоюзу на територію України. Як передає портал "Коментарі", про це пише "Sueddeutsche Zeitung".
Жозеп Борель. Фото: з відкритих джерел
Видання цитує документ із пропозиціями Борреля, які опинилися у розпорядженні агентства DPA. Глава європейської дипломатії до зустрічі міністрів країн ЄС підготував перелік пропозицій щодо військової підтримки України.
Борель, за даними ЗМІ, запропонував розширити програму навчання українських військових. ЄС може розглянути питання про поступове перенесення навчальних місій із країн Європи до України. Однак, ймовірно, це станеться лише після війни.
Також Боррель рекомендує виділити додаткові кошти на постачання озброєння та техніки для України. Він хоче, щоб ЄС приєднався до фінансування постачання сучасних винищувачів.
Крім того, серед пропозицій – розширення тренувальних місій для ЗСУ. На першому етапі планувалося навчання для 30 тисяч військових, із яких 25 уже пройшли програму.
Боррель також хоче, щоб ЄС посилив співпрацю з Україною у сфері виробництва зброї та обміну інформацією.
Читайте також на порталі "Коментарі" – відбулося 14-те засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Результати зустрічі, яка відбулася цього разу віртуально, навряд чи можна назвати обнадійливими. Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі знову заявив, що наступ ЗСУ буде "повільним, важким і обійдеться дорого". При цьому нам дають бронемашини та боєприпаси, але гальмують навчання українських пілотів на винищувачах F-16, а відповідно – і постачання цих літаків. Що можна сказати за підсумками Рамштайну-14? Про що говорить така обережність Заходу на тлі агресивності Росії, що підвищується, нових і нових жертв серед українців, нових і нових руйнувань – тепер уже припортової інфраструктури? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Новини