Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
За результатами січня–травня 2025 року Євросоюз імпортував 2,57 млн тонн металургійної сировини з Росії — на 1,1 % більше, ніж за той самий період минулого року, на суму приблизно 1,06 млрд євро. Такі дані надає GMK Center із посиланням на статистику Eurostat.
Фото: скріншот
Більша частина цього обсягу — 1,49 млн тонн, на 681,9 млн євро — становлять напівфабрикати. Основними імпортерами російських напівфабрикатів стали Бельгія, Італія, Чехія та Данія.
Імпорт чавуну також показав значне зростання — 696,9 тис. тонн, що майже на 68,5 % більше, ніж у попередньому році. Прибутки російських металургійних підприємств від поставок чавуну до ЄС склали 254,45 млн євро — зростання на 51,9 % порівняно з торішнім показником. Основними споживачами стали Італія, Латвія й Бельгія.
Для порівняння: за весь 2024 рік ЄС закупив 5,34 млн тонн продукції гірничо-металургійного комплексу з Росії. А вже до кінця лютого 2025 року імпорт з РФ перевищив 1,35 млн тонн.
Минулий рік показав, що, незважаючи на санкції, обсяги поставок металу до ЄС залишаються значними — загальні доходи російських виробників від цього перевищили 2,5 млрд євро.
Ці дані свідчать про низьку ефективність діючих обмежень та існування товарних винятків, які дозволяють Росії продовжувати експорт металургійної продукції на територію ЄС.
Як вже писали "Коментарі", країна-терорист Росія продовжує завдавати повітряних ударів по цивільних об’єктах в Україні. Незважаючи на вже регулярні атаки, окупанти активно нарощують обсяги виробництва дронів і зброї. Як зазначає колишній офіцер Повітряних сил України, а нині заступник директора підприємства з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський, масштабні атаки можуть відбутися вже у найближчі тижні — ймовірно, навіть у серпні.