Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто оголосив про угоду з "сербськими та російськими колегами" щодо будівництва нового нафтопроводу між Сербією та Угорщиною, спрямованого на консолідацію імпорту російської сирої нафти – саме тоді, коли ЄС намагається остаточно витіснити Кремль зі свого енергетичного ринку. Про це пише Euractiv.
Європейські країни домовилися з Москвою будувати новий трубопровід для російської нафти
У типово провокаційному дописі в соціальних мережах у понеділок Сіярто звинуватив у зусиллях ЄС щодо заборони імпорту викопного палива з Росії, що призвело до зростання цін на енергоносії "в кілька разів" порівняно з іншими частинами світу.
Цей крок відбувається на тлі активних спроб ЄС закрити імпорт російського газу, що залишився – потоки, які, хоча й суттєво скоротилися після повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році, все ще забезпечують значний дохід для неспровокованої війни Кремля проти його меншого сусіда.
Наразі законодавці обговорюють пропозицію щодо повної заборони імпорту російського газу до 2027 року. Провідний переговірник Європейського парламенту також наполягає на поширенні заборони на трубопровідну нафту, а також на перенесенні терміну.
Заява з Будапешта пролунала після відеоконференції між Сіярто, заступником міністра енергетики Росії Павлом Сорокіним та міністром енергетики Сербії Дубравкою Джедович, повідомляє державне інформаційне агентство MTI.
За повідомленням MTI, запропонований трубопровід може запрацювати вже у 2027 році, хоча подробиць про характер угоди з Москвою та Белградом було надано мало.
У відеокліпі, включеному до звіту, Сіярто, чий уряд на чолі з прем'єр-міністром Віктором Орбаном вже давно робить обмеження рахунків за енергоносії для населення ключовим елементом передвиборчої кампанії, повторив свою критику енергетичної політики ЄС.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що Угорщина та сусідня Словаччина неодноразово перешкоджали спробам ЄС запровадити економічні санкції проти російської нафти та газу, де потрібна одностайність усіх 27 держав-членів ЄС. Однак пакет REPowerEU , який зараз перебуває на стадії обговорення між урядами та Європейським парламентом, потребуватиме лише кваліфікованої більшості для прийняття закону.