Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Через енергетичну кризу, яка накрила Європу в наслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну Німеччина вирішила ухвалити енергетичні субсидії для своїх громадян на суму у 200 млрд євро. На такі дії відреагували країни Європейського Союзу. Про реакцію та наслідки субсидій пише видання Politico.
Лідери Німеччини Меркель, Шольц. Фото з відкритих джерел
Politico нагадує, що 10 років тому, коли ЄС переживав масштабну кризу саме Німеччина була головною країною по жорсткій економії витрат. Але під час нової енергетичної кризи уряд Шольца хоче виділити 200 млрд на субсидії для власного населення. Реакція високопосадовців ЄС була вибухово негативною, адже це може сприяти поглибленню прірви між бідними та багатими країнами. Окрім того, Німеччину критикують ще й через велику залежність від газу Путіна.
Особливо незадоволеними виявились такі країни як Італія та Франція. Один з чиновників різко прокоментував дії Німеччини.
"Цим пакетом Німеччина показала середній палець решті Європи", — сказав європейський політик.
Основна критика Німеччини від ЄС полягає у великих грошах, які держава виділяє на компанії під час криз, тоді як менші країни не в змозі цього роботи. Таким чином німецькі компанії мають перевагу на ринку ЄС.
Міністр енергетики Італії Роберто Чинголані вважає, що Німеччини важливі поставки газу, а не ціна, тоді як інші члени ЄС змушенні думати і про вартість енергетичних ресурсів.
Дії уряду Шольца розкритикувала і Комісія ЄС. Єврокомісар з економіки Паоло Джентілоні заявив, що потрібно координувати дії в рамках ЄС, щоб усі гравці залишались рівними.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що в Німеччині залишилось тільки 4 вільних території для українських біженців.
Також "Коментарі" писали про заяву Польщі, яка хоче отримати репарації від Німеччини за Другу світову війну.
Новини