Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Президент США Дональд Трамп починає зазначати лідерам Європейського Союзу, що вони мають зробити для забезпечення миру в Україні. Однак його вимоги змусять блок діяти на межі своїх фінансових та ресурсних можливостей. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє "Bloomberg".
Європейський Союз. Фото з відкритих джерел
Автори публікації звернули увагу, що в середу Трамп провів телефонні переговори з російським диктатором Володимиром Путіним.
За словами і двох європейських чиновників, ключові союзники США в Європі не отримали жодного повідомлення про це та шоковані цією подією. Інший європейський прихильник України назвав це "продажем", заявивши, що США поступаються ключовим вимогам Путіна ще до початку переговорів.
За даними Bloomberg Economics, якщо європейцям вдасться налагодити комунікацію з Білим домом, вони намагатимуться переконати Трампа зберегти підтримку Києва з боку США достатньо довго, щоб країни ЄС змогли швидко наростити свої власні можливості.
Однак, якщо Вашингтон відмовився б приєднатися до сил НАТО для протидії ймовірному нападу Росії, Путіну вдалося б створити розкол між США та їхніми союзниками з ЄС, що було його давньою метою.
Згідно з підрахунками аналітиків видання, відновлення української армії може коштувати близько 175 мільярдів доларів протягом 10 років, залежно від статків Збройних сил України на момент досягнення врегулювання та від того, яку територію їм потрібно буде захищати.
Згідно з останніми обговореннями у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, основна частина фінансування піде на нарощування військового потенціалу членів ЄС та підвищення сукупного оборонного бюджету до 3,5% ВВП.
Додаткове фінансування буде спрямоване на артилерійські запаси, системи протиповітряної оборони та ракетні системи. Це зміцнить східні кордони ЄС, підготує військові сили ЄС до швидкого розгортання та сприятиме значному зростанню європейської оборонної промисловості.
Військові сили також допоможуть зміцнити східні кордони ЄС, підготувати європейські армії до оперативного розгортання та стимулювати розвиток оборонної промисловості континенту.
Економісти Bloomberg підрахували, що у разі фінансування за рахунок боргів це додасть ще 2,7 трильйона доларів до потреб п'яти найбільших європейських членів НАТО у запозиченнях протягом наступного десятиліття.
У той же час розширення власних Збройних сил країн Європи разом із захистом України може коштувати найбільшим державам континенту додаткових 3,1 трильйона доларів протягом наступних 10 років.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чи Україна повернеться до кордонів 2014 року: прогноз Трампа.
Новини