Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
У червні 2021 року, через п’ять місяців після вступу на посаду прем’єр-міністра Естонії, Кая Каллас здивувала лідерів Європейського Союзу, поставивши під сумнів пропозицію тодішньої канцлерки Німеччини Ангели Меркель запросити російського диктатора Володимира Путіна на саміт ЄС у Брюсселі.
Ангела Меркель та Кая Каллас. Фото з відкритих джерел
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель виступала за проведення зустрічі з Путіним. На той момент Кремль активно проводив агресивну політику, включаючи скупчення військ на кордоні з Україною. Меркель та Макрон вважали, що діалог із російським диктатором може допомогти уникнути ескалації.
На зустрічі Європейської ради Кая Каллас відкрито поставила під сумнів доцільність такого діалогу. Вона запитала перед усіма лідерами ЄС щодо ідеї запрошення Путіна.
Її позицію підтримали представники інших країн Східної Європи. Меркель, зрозумівши, що її ідея не отримає підтримки, була змушена відмовитися від плану запрошення російського диктатора.
Ця ситуація викликала здивування у президента Франції. За словами дипломатів, він іронічно звернувся до Каллас із запитанням:
Через три роки після того інциденту Каллас отримала підвищення. 1 грудня 2024 року вона стала верховною представницею ЄС із закордонних справ та політики безпеки, що зробило її головною дипломаткою блоку. Натомість Ангела Меркель залишила посаду канцлера Німеччини у 2021 році.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Меркель зробила нову заяву про війну в Україні.
Також "Коментарі" писали про прем’єрка Естонії заявила, що спроби російського шантажу зазнали краху.
Новини