Головна Новини Світ ЄС Ліквідація незалежності НАБУ та САП: з’явилася реакція ЄС
commentss НОВИНИ Всі новини

Ліквідація незалежності НАБУ та САП: з’явилася реакція ЄС

В ЄС нагадали, что членство України у блоці має бути міцно пов'язане зі спроможністю протидіяти корупції та забезпечувати стійкість своїх інституцій

22 липня 2025, 14:40
Поділіться публікацією:

Європейський Союз стурбований нещодавніми подіями, які відбуваються в Україні навколо Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ці інституції мають вирішальне значення для реформ, необхідних для вступу країни до ЄС. Таку заяву зробив речник Єврокомісії Ґійом Мерсьє.

Ліквідація незалежності НАБУ та САП: з’явилася реакція ЄС

Україна-ЄС. Фото: з відкритих джерел

“Європейський Союз стурбований нещодавніми діями України щодо її антикорупційних інституцій – НАБУ та САП. Ці установи є ключовими для реформи в Україні та мають діяти незалежно, щоб ефективно боротися з корупцією й зберігати довіру суспільства”, — заявив Мерсьє.

Представник Єврокомісії наголосив, що Євросоюз надає значну фінансову допомогу Києву "за умови прогресу в прозорості, судовій реформі та демократичному управлінні".

Крім того, вступ України до ЄС вимагатиме потужного потенціалу для боротьби з корупцією та забезпечення інституційної стійкості.

“ЄС продовжуватиме стежити за ситуацією та підтримувати Україну у дотриманні верховенства права", — наголосив представник Єврокомісії.

Читайте також на порталі "Коментарі" — 22 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 12414, який фактично позбавляє НАБУ та САП незалежності. Голосування показало: 263 депутати підтримали ініціативу, 13 — проти, 13 — утрималися, а 35 парламентарів не брали участі.

Центр протидії корупції попереджає, що цей закон повертає нас до часу Януковича. Адже документ передає НАБУ і САП під пряме управління генпрокурора, який матиме доступ до усіх справ, зможе змінювати підслідність, затримувати розслідування та видавати письмові вказівки детективам. Генпрокурор також отримає право закривати справи або підписувати підозри топпосадовцям на свій розсуд.

Згідно з ЦПК, такі зміни зроблять безглуздими електронне декларування, покарання за незаконне збагачення, спецконфіскацію та інші антикорупційні реформи.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини