Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Європейський Союз готується до впровадження 18-го пакета санкцій проти РФ, і цього разу серед найпотужніших заходів — зниження граничної ціни на російську нафту. Такий крок може стати серйозним економічним ударом для Москви. Крім того, ЄС може повністю заборонити відновлення чи використання російських газогонів "Північний потік-1" і "Північний потік-2", заявив голова Центру спільних дій Олег Рибачук.
Володимир Путін. Фото: УНІАН
Він також зазначив, що хоча в новому санкційному пакеті передбачено цілу низку обмежень, вони навряд чи кардинально змінять поведінку Путіна.
На думку експерта, ключовий важіль тиску на Росію — європейські фінанси. Йдеться про понад 200 мільярдів євро заморожених російських активів, які можна було б спрямувати на закупівлю американської зброї для України. Саме можливість конфіскації цих коштів викликає найгострішу реакцію у Кремля.
Рибачук наголосив: ЄС поки що вагається зробити рішучий крок і створити прецедент конфіскації активів, хоча саме цей інструмент міг би справді змусити Росію відчути наслідки війни.
Він також підкреслив важливість інтеграції України у європейську систему безпеки. Йдеться зокрема про пропозицію зробити військовий бюджет України частиною оборонного бюджету ЄС з 2026 року. Це, на його думку, логічно, адже українська зброя й стандарти вже відповідають вимогам НАТО і ЄС, а в деяких випадках навіть перевершують їх.
Рибачук закликає Європу визначитись: або залишатись залежною від стратегічних рішень США, або створити самостійну оборонну доктрину, де Україна відіграватиме ключову роль. Підтримка українського ВПК у такій концепції має бути однією з пріоритетних інвестицій.
Як вже писали "Коментарі", колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що російський диктатор Володимир Путін дійсно прагне припинити війну проти України, однак бажає зробити це на вигідних для себе умовах.
Новини