Головна Новини Світ ЄС Румунія за крок до обрання проросійського президента: що сталося
commentss НОВИНИ Всі новини

Румунія за крок до обрання проросійського президента: що сталося

На відміну від молдовської діаспори, яка врятувала проєвропейську Санду, румуни за кордоном підтримали правопопуліста

сьогодні, 17:15 comments1383
Поділіться публікацією:

Явка румунської діаспори у другому турі президентських виборів суттєво зросла — майже вдвічі у порівнянні з першим туром, повідомляє HotNews.

Румунія за крок до обрання проросійського президента: що сталося

Джордже Сіміон. Фото: Reuters

Зазначається, що така активність може серйозно вплинути на підсумки голосування.

За оновленими даними, участь румунів за кордоном зросла на 86%. Найбільший приріст зафіксовано у Великій Британії та Молдові. Так, у Молдові проголосували вже 52 тис. виборців (проти 23 тис. у першому турі), у Великій Британії — 59 тис. (раніше було 29 тис.).

Нагадаємо, у першому турі найвищу підтримку здобув правопопуліст Джордже Сіміон, а другим став Нікушор-Даніель Дан, колишній мер Бухареста. Оскільки жоден із них не набрав понад 50%, вирішальний другий тур — неминучий.

Сіміон вже зробив низку гучних заяв — зокрема, зажадав "компенсації" за передані Україні системи Patriot і пообіцяв не фінансувати "жодну іншу державу".

Як зазначає румунський політолог Андрей Царану, на відміну від молдовської діаспори, яка допомогла Майї Санду здобути перемогу, румунські виборці за кордоном масово голосували за правопопулістів.

При цьому, попри наявні побоювання щодо проросійських намірів деяких кандидатів, аналітики висловили переконання, що частина виборців не сприймає ці застереження серйозно.

Як вже писав портал "Коментарі", на замовлення кандидата в президенти Нікушора Дана Інститут Verifield провів опитування перед другим туром виборів президента в Румунії. За його результатами, у другому турі президентських виборів переможе лідер ультраправих Джордже Сіміон.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини