Головна Новини Світ ЄС Санкції проти всього російського газу: скільки країн ЄС підтримують це рішення
commentss НОВИНИ Всі новини

Санкції проти всього російського газу: скільки країн ЄС підтримують це рішення

Bloomberg пише про те, що Швеція, Ірландія, Польща, Данія, Фінляндія, Чехія, Румунія та три країни Балтії пропонують заборонити імпорт трубопровідного та зрідженого російського газу

сьогодні, 08:00
Поділіться публікацією:

Група з десяти країн Європейського Союзу виступила за посилення санкцій проти Росії. Зокрема, шляхом додаткових обмежень на природний газ, у тому числі на скраплений (СПГ). Як інформує портал "Коментарі", про це повідомляє "Bloomberg".

Санкції проти всього російського газу: скільки країн ЄС підтримують це рішення

Санкції проти Росії. Фото: з відкритих джерел

Видання з посиланням на документ, який є у його розпорядженні, повідомляє, що Швеція, Ірландія, Польща, Данія, Фінляндія, Чехія, Румунія та три країни Балтії пропонують заборонити імпорт трубопровідного та зрідженого російського газу. Щоб обмежити доходи Кремля, які використовуються для фінансування війни проти України.

Обмежувальні заходи вимагатимуть одноголосного схвалення 27 держав-членів ЄС, що стає все важчою перешкодою через позицію угорського прем'єра Віктора Орбана, пише Bloomberg.

"В якості кінцевої мети необхідно заборонити імпорт російського газу та СПГ якнайшвидше. Альтернативою повній забороні може стати поступове скорочення використання російського газу та СПГ, як це вже викладено в дорожній карті RePowerEU", — йдеться в документі.

Незважаючи на те, що ЄС прагне диверсифікації, з початку російсько-української війни постачання з Росії досягло 204 млрд доларів. При цьому на тлі скорочення загальних поставок викопного палива рекордно зросли постачання СПГ.

"Російський флот танкерів СПГ має бути підданий цільовим санкціям, що забороняють стоянку та морські послуги на території ЄС", — йдеться у документі.

Крім того, вони наполягають на обмежувальних заходах щодо більшої кількості танкерів, які перевозять російську нафту до третіх країн. Цей тіньовий флот допоміг Росії обійти цінову стелю, запроваджену країнами G7.

Оскільки Євросоюз розпочинає консультації щодо 16-го пакету санкцій проти Росії, також пропонується запровадити заборону на імпорт металів, розширити заборону на транзит товарів, а також додаткові санкції проти фінансових установ та IT-сектору.

Читайте також на порталі "Коментарі" — на такі санкції ми чекали давно: чи тепер трісне тіньовий флот Путіна, що буде з економікою РФ.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини