Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Словаччина заявила про готовність підтримати новий пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії, однак висунула чіткі умови. Міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар повідомив, що Братислава очікує від Брюсселя не лише енергетичних гарантій, а й компенсацій у розмірі 20 мільярдів євро для покриття можливих арбітражних втрат.
Фото: 24 Канал
Про це він сказав після зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у Брюсселі ввечері 23 червня. За словами Бланара, словацький уряд ретельно аналізує кожен новий санкційний пакет на предмет його впливу на економіку країни.
"Переговори ще тривають, але поточна редакція санкцій не становить загрози для нашої економіки. Тому ми потенційно готові її підтримати", — зауважив міністр.
Водночас він підкреслив: для Словаччини критично важливо отримати чіткі гарантії щодо енергетичної безпеки після можливого відключення від російського газу та нафти. Крім того, країна вимагає фінансової підтримки для захисту від юридичних ризиків, що можуть виникнути у зв’язку з арбітражними процесами — мова йде про потенційні збитки на суму до 20 мільярдів євро.
Бланар також додав, що Словаччина наполягає на перенесенні обговорення санкційного пакета на рівень Європейської ради та хоче прив’язати його до ініціативи RePowerEU. У зв’язку з цим прем’єр-міністр Роберт Фіцо та сам Бланар добиваються окремих переговорів з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та прем’єркою Данії Метте Фредеріксен, яка координує питання RePowerEU.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Угорщина та Словаччина виступили проти 18-го пакета санкцій, який передбачає обмеження на імпорт дешевих енергоносіїв з Росії.
"Коментарі" вже писали, що Напередодні саміту Північноатлантичного альянсу, який відбудеться 24-25 червня в Гаазі, Сейм Латвії ухвалив офіційну заяву на підтримку якнайшвидшого запрошення України до НАТО, пише Delfi.
Новини