Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Поки Сполучені Штати активно працюють над припиненням війни в Україні, європейські союзники також мають продемонструвати свою рішучість. Вони можуть посилити економічні санкції проти Росії, яка досі отримує фінансові надходження завдяки продажу пального та металів. Про це йдеться в статті Метью Бойса та Джеймса К. Глассмана для журналу Fortune.
Санкції Євросоюзу проти РФ. Фото: Reuters.
Центр досліджень енергетики (CREA) повідомив, що в 2024 році імпорт викопного палива з Росії до ЄС склав 24 мільярди доларів — більше, ніж фінансова допомога Україні. Автори статті вказують, що ця економічна залежність повинна бути припинена. Європейські країни продовжують використовувати будь-яку можливість для торгівлі з Росією, навіть якщо це послаблює безпеку Європи та зміцнює Москву.
Однак енергетичний сектор — не єдина слабка ланка в санкціях ЄС. Згідно з минулорічним звітом Американського інституту підприємництва, експорт російських мінералів і металів залишається на тому ж рівні. ЄС запровадив виключення щодо російських сталевих продуктів, таких як чавун і залізна руда, а високі квоти не завдали значного удару по російським експортерам слябів. Європейські країни закуповують російські металеві вироби на суму близько 4 мільярдів доларів на рік.
Посилення санкцій потребує згоди 27 держав-членів ЄС, і такі країни, як Італія, Бельгія, Данія та Чехія, мають сталеливарні заводи, які працюють з російськими металами. Європейці можуть змусити ці країни продати ці заводи або ж перейти на постачання металів з інших країн, зокрема з України, яка постраждала подвійно: Росія знищила багато українських металургійних підприємств, зокрема "Азовсталь" у Маріуполі, один із найбільших заводів Європи, а також продовжує продавати на європейських ринках дешевші метали, витісняючи конкурентів.
Портал "Коментарі" писав, що офіційний Вашингтон запровадив обмеження проти шести компаній та шести осіб з Ірану та Китаю, звинувативши їх у підтримці розробки балістичних ракет Тегераном. Про це йдеться у заяві Держдепу США.
Новини