Головна Новини Світ ЄС Стало відомо, як Путіну вдалося змусити Фіцо дати згоду на поїздку в Москву 9 травня
commentss НОВИНИ Всі новини

Стало відомо, як Путіну вдалося змусити Фіцо дати згоду на поїздку в Москву 9 травня

Для Путіна присутність європейського лідера на так званому «параді перемоги» дозволить говорити про вихід із політичної ізоляції

16 квітня 2025, 17:43 comments1445
Поділіться публікацією:

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо та президент Сербії Александр Вучич планують відвідати Росію 9 травня, щоби взяти участь у так званому "параді перемоги". Такий крок європейських лідерів може мати серйозні наслідки як для їхніх країн, так і для геополітичної ситуації загалом, вважають експерти, вважає експерт із міжнародних питань Максим Несвітайлов.

Стало відомо, як Путіну вдалося змусити Фіцо дати згоду на поїздку в Москву 9 травня

Роберт Фіцо

За його словами, хоча сам візит Вучича до Москви не змінить глобального балансу сил, для самої Сербії він може обернутися затримкою євроінтеграції щонайменше на десятиліття. Ускладниться також співпраця з ЄС у межах існуючих програм підтримки.

Що ж до Роберта Фіцо, то, на думку експерта, його ситуація дещо складніша. Він не є ідейним прибічником "культу перемоги", а скоріше прагматиком, який намагається балансувати між ЄС і Росією. Попри демонстративну риторику щодо Брюсселя, він усе ще намагається зберегти баланс.

Проте, каже Несвітайлов, Фіцо встиг суттєво втягнутися в залежність від Москви – передусім через російський газ. Росія нарощує постачання через Турецький потік саме до Словаччини, що посилює енергетичну вразливість країни. Водночас у Словаччині триває нестабільність в коаліції, і Москва, за словами Несвітайлова, має вплив на крайні праві сили, що лише ускладнює ситуацію.

Експерт підкреслив, що для Кремля важлива не стільки політична підтримка, скільки сам факт присутності європейських лідерів у Москві. Це дозволяє кремлівському диктатору Володимиру Путіну говорити про "вихід із ізоляції" і створювати ілюзію легітимності — ще одне "вікно можливостей" для просування наративу, що "не все так однозначно".

Несвітайлов наголосив: коли навіть президент США уникає жорстких формулювань щодо вини Росії в агресії проти України, то поїздки європейських політиків до Москви лише грають Путіну на руку, дозволяючи зміщувати акценти в міжнародному дискурсі.

На його думку, Фіцо таки поїде до Росії 9 травня. І хоча згодом, за чутками, планує підтримати новий санкційний пакет, такий "компроміс" може мати глибокі наслідки для міжнародної репутації Словаччини.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Трамп відмовився продавати зброю Україні.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини