Головна Новини Світ ЄС Такого прагнення українців приєднатись до ЄС ще не було: соціологи здивували цифрами
commentss НОВИНИ Всі новини

Такого прагнення українців приєднатись до ЄС ще не було: соціологи здивували цифрами

Очікувано, що респонденти від 18 до 49 років на 11,5% частіше повідомляли про підтримку вступу до Європейського Союзу порівняно з респондентами, яким за 50 років

сьогодні, 13:07
Поділіться публікацією:

Європейську інтеграцію України підтримують 69% респондентів, що на 14 відсотків більше, ніж у лютому 2022 року. Підтримка вступу до Європейського Союзу досягла рекордного рівня за період моніторингу. Як передає портал "Коментарі", про це свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова.

Такого прагнення українців приєднатись до ЄС ще не було: соціологи здивували цифрами

Україна-ЄС. Фото: з відкритих джерел

Вступ до Євразійського економічного союзу (з Росією, Білоруссю та Казахстаном) схвалюють 1% українців.

Ідею не приєднуватись до жодного союзу підтримало 18% респондентів.

Респонденти від 18 до 49 років на 11,5% частіше повідомляли про підтримку вступу до Європейського Союзу, порівняно з респондентами, яким за 50 років. Респонденти, які до повномасштабного вторгнення проживали у центральних та західних областях, на 16% частіше підтримували євроінтеграцію, ніж мешканці південних та східних областей.

Опитані, які живуть за межею бідності, на 18% рідше виступали за вступ України до ЄС, ніж бідні та умовно заможні респонденти.

Опитування проведено фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Центром Разумкова з 29 листопада до 14 грудня 2024 року на територіях, контрольованих урядом України та на яких не ведуться бойові дії. Методом face-to-face опитано 1518 респондентів. Теоретична похибка вибірки вбирається у 2,6%

Читайте також на порталі "Коментарі" — громадяни України загалом підтримують відновлення ядерної зброї, від якої Україна відмовилася 30 років тому за Будапештським меморандумом. При цьому єдиним стримуючим фактором є побоювання втрати підтримки Заходу. Про це свідчать дані опитування КМІС.

Також видання "Коментарі" повідомляло – чи підтримують американці  допомогу Україні для виходу на кордони 1991 року: результати опитування.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини