Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Угорська енергетична компанія Mol Nyrt. розглядає можливість використання нафтопроводу Одеса–Броди, який з'єднує український порт із польським кордоном. У Будапешті вважають цю інфраструктуру ключовою для диверсифікації нафтових поставок. За словами Саболча Пал Сабо, старшого віцепрезидента Mol з управління ланцюгом постачання, цей маршрут дозволить імпортувати нафту з різних світових джерел.
Транспортування нафти до Угорщини може здійснюватися через південну гілку нафтопроводу "Дружба", який наразі качає російську нафту і має точку з'єднання з системою Одеса–Броди неподалік українсько-польського кордону.
Сабо наголосив, що "цей трубопровід забезпечує доступ до різних видів альтернативної нафти, що постачається морем, і зміцнює енергетичну безпеку України, ЄС і регіону загалом".
Попри те, що Угорщина досі користується винятком у рамках санкцій ЄС на російську нафту, на неї тиснуть із вимогою відмовитися від російських поставок до 2027 року. Будапешт уже шукає альтернативи російському імпорту, зокрема для себе та Сербії, з якою наразі реалізує будівництво нового трубопроводу.
Однак шлях до інтеграції в українську інфраструктуру складний. Одеса зазнає постійних ракетних обстрілів, а сам трубопровід не використовується і потребує значних інвестицій для відновлення. Також Чорне море в районі порту залишається замінованим.
Політичну складову проєкту ускладнює й позиція прем’єра Віктора Орбана, який критикує санкції ЄС проти Росії та закликає до скорочення допомоги Україні. Mol очікує, що Євросоюз і країни-партнери долучаться до фінансування модернізації трубопроводу, що дозволить створити реальну альтернативу російським енергоресурсам.
Портал "Коментарі" вже писав, що, як заявив глава Держдуми країни-агресора В'ячеслав Володін, диктатор Володимир Путін є головною національною перевагою Росії. За його словами, економічна модель, яку він створив, нібито показала свою ефективність і перетворила економіку РФ на одну з найбільш швидкозростаючих.