Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
ЄС продовжує аналізувати можливість відправлення європейських військових до України як інструкторів. Остаточне рішення можуть ухвалити найближчим часом. Як передає портал "Коментарі", про це пише "Welt" з посиланням на конфіденційний звіт, в якому аналізуються позитивні та негативні наслідки такого рішення.
Військові ЄС. Фото: з відкритих джерел
Видання зазначає, що Київ "рішуче вимагав" відправлення інструкторів у непублічному листі до головного дипломата ЄС Жозепа Борреля ще 31 травня. За інформацією видання, міністри закордонних справ та оборони Європейського Союзу вперше обговорять це питання у середині наступного тижня. Ця тема також обговорюватиметься у вівторок на зустрічі відповідальних послів ЄС у так званому Комітеті з питань політики та безпеки (PSC). Остаточне рішення має бути ухвалене не пізніше листопада.
У середині листопада мандат нинішньої Європейської тренувальної місії для українських військових (EUMAM UKR), яка досі проходила виключно на території ЄС і насамперед у Німеччині та Польщі, має бути продовжена на два роки. З цієї нагоди мандат може бути розширено, щоб у майбутньому включити навчання в Україні.
Перші неформальні дебати на цю тему вже відбулися у Брюсселі перед літніми канікулами у липні. Виникли два фронти, які поки що були непримиренними. Франція категорично хоче, щоб європейці виконали вимогу Києва та, окрім нинішньої підготовки, ще й навчали солдатів в Україні. Париж підтримують країни Балтії, Польща, Данія та Швеція. Федеральний уряд Німеччини у свою чергу проти навчання українських військових на місці. Берлін боїться подальшої ескалації та необачних ризиків. Позицію Берліна поки що поділяли Мальта, Австрія, Словенія та Угорщина.
У конфіденційному звіті, який отримали журналісти, йдеться про те, що нинішня підготовка українських новобранців, яка проходить на території ЄС, здебільшого базується на західних стандартах мирного часу і є відірваною від реалій війни в Україні. Тому українським солдатам часто доводилося доучуватися вже у бою після повернення з європейських полігонів. Крім того, за нинішніх умов навчання в Європі забирає багато часу. Тому відправлення інструкторів до України замість відправки новобранців до Європи наблизить навчання до реалій та заощадить час на логістику.
Читайте також на порталі "Коментарі" – у НАТО оголосили другий рівень небезпеки: такої загрози для Німеччини ще не було.
Новини