Головна Новини Світ ЄС Вступ України до ЄС: чи може 2025 рік стати вирішальним
commentss НОВИНИ Всі новини

Вступ України до ЄС: чи може 2025 рік стати вирішальним

У Єврокомісії заявили, що у 2025 році можна відкрити два кластери переговорів про вступ України до ЄС

14 січня 2025, 15:13
Поділіться публікацією:

У 2025 році можна відкрити перший та тридцять перший кластери у переговорах про членство України в ЄС. Як повідомляє портал "Коментарі", таку заяву зробила єврокомісар Марта Кос, яка в Євросоюзі відповідає за розширення організації, пише "Інтерфакс-Україна".

Вступ України до ЄС: чи може 2025 рік стати вирішальним

Україна-ЄС. Фото: з відкритих джерел

Кос зазначила, що коли вона спілкувалася з президентом України Володимиром Зеленським, він просив відкрити всі глави переговорного процесу вже цього року, мовляв, "ми хочемо цього, і ми це робитимемо".

"Коли я почула це вдруге, я сказала, що це не тільки про відкриття, а, переважно, про закриття. Україна добре проводить реформи, але вони мають бути стійкими реформами. Ми підтримуємо їх. Тому, говорячи про те, що можливо зробити з ними (Україною — ред.), буде можливо, що цього року ми відкриємо перший кластер основ і навіть тридцять перший — а це зовнішня політика. Якщо вони будуть виконувати те, що вони обіцяли, і якщо в нас буде успішна процедура в Раді", — сказала Кос.

Єврокомісар пояснила, що під "успішною процедурою в Раді" вона має на увазі одноголосне голосування країнами-членами за кожне необхідне у процесі переговорів рішення.

"Ці одностайні рішення мають бути ухвалені в Раді. Наприклад, тільки для України та Молдови з сьогоднішнього дня нам потрібні три одностайні рішення. Цього тижня ми передамо до Ради скринінговий звіт — це перше одноголосне рішення, потім ми повинні ухвалити контрольні показники — нам потрібно одноголосне рішення знову, і потім нам потрібна думка комісії — і знову одностайне рішення", — сказала вона.

Кос підкреслила, що процес вступу — це не лише справа її роботи чи роботи Єврокомісії, це також переважно те, що робитимуть держави-члени, як вони вирішуватимуть.

Читайте також на порталі "Коментарі" — насамперед у ЄС чи НАТО: КМІС дізнався, що думають українці.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини