Рубрики
МЕНЮ
Карина Ожерельева
Європа платить рекордні ціни на газ через непідписання довгострокових контрактів на постачання і може змінити ситуацію, припинивши затримки газопроводу "Північний потік-2", який проходить з Росії до Німеччини. Таку заяву зробив у п'ятницю, 24 грудня, високопоставлений російський чиновник. Про це повідомляє Reuters.
Газові свердловини на газовому родовищі Бованенків, що належить Газпрому, на арктичному півострові Ямал - Reuters
Ціна на газ у Європі у вівторок, 21 грудня, піднялася до нового рекорду — майже на 800% з початку року. У п’ятницю, 24 грудня, ціна знизилася, але все ще була вищою на 400%.
Президент Росії Володимир Путін заявив у четвер, 23 грудня, що Німеччина перепродає російський газ Польщі та Україні, що не сприяє розвантаженню перегрітого ринку.
Зростання ціни на газ відбувається на тлі зростання напруженості між Москвою та Заходом через Україну та тривалої суперечки щодо "Північного потоку-2", який був побудований, але ще не почав комерційні операції з поставок російського газу.
Проти проекту виступають Сполучені Штати і, зокрема, кілька східноєвропейських держав, які стверджують, що газопровід зробить Європейський Союз ще більш залежним від російського газу, який уже забезпечує 35% потреб Європейського Союзу в газі.
За словами голови державного оператора газотранспортної мережі Сергія Макогона, російський "Газпром" скоротив добовий транзит газу територією України до 87,7 млн кубометрів (млн кубометрів) зі 109 млн кубометрів.
Макогон сказав, що Європа встановила рекорд по видобутку газу зі сховищ через нестачу поставок.
Росія неодноразово відкидала звинувачення у використанні політичного тиску щодо газу і запевняє, що виконує всі обсяги поставок. Компанії, які мають угоди про постачання, також заявили, що їхні контракти виконані.
Як повідомляли раніше "Коментарі", із 1 січня Україна закуповуватиме газ в Угорщині.
Новини