Євросоюз погодив закупівлю мільйона боєприпасів для Збройних сил України. Однак їхні замовлення досі обговорюють. Головне завдання — проплатити кошти тим країнам, які мають ці снаряди і готові віддати Україні за певне фінансове відшкодування. Ще один мільярд, із виділених двох, Євросоюз планує вкласти у виготовлення боєприпасів. Про це в Телеефірі сказав голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України Іван Тимочко, пишуть "Коментарі".
Програма ЄС із передачі боєприпасів Україні: особливості та переваги
На 2023-й рік країни Євросоюзу у свої бюджети заклали розширення видатків на закупівлю, виготовлення зброї.
“Кожна держава це робила індивідуально, але вона розробила свою програму допомоги Україні. Але зараз усі почали розуміти, що кожна країна з певними своїми особливостями навряд чи зможе індивідуально працювати. Крім того, Європейський Союз, якщо розібратися за великим рахунком, це понад 400 мільйонів населення, зі своїми вподобаннями, думками і потрібно з цим рахуватися”, — зазначив Тимочко.
Крім того, російський військовий ринок втратив позиції на збройовому світовому ринку, сказав військовий. І тепер стоїть питання заповнення цієї ніші.
“А якщо врахувати, що Росія здебільшого використовує 152-й калібр, а країни НАТО 155-й, і держави, які відмовляються закуповувати зброю 152-го калібру в РФ, звісно, будуть зобов’язані переходити на той калібр, якого буде значно більше, який буде набагато легше купити, який буде більш ефективним”, — доповнив Тимочко.
Два млрд євро, які виділені до Європейського фонду миру, будуть спрямовані і на закупівлю снарядів, і на їхнє виготовлення, що також важливо для України.
“Їхнє перше завдання — проплатити кошти тим країнам, які мають ці снаряди і готові віддати Україні, але хочуть за це певне фінансове відшкодування. Це здебільшого стосується європейських виробників зброї, тому що вони за своєю суттю не інтегровані в державну систему промисловості. Там діють, головно, приватні підприємства, з якими держава укладає контракти і закуповує зброю. І другий момент, теж нам дуже важливий, оскільки вони намагаються другий мільярд вкласти у виготовлення. З урахуванням усіх витрат на них з метою здешевлення. Отже, боєприпаси, які будуть заходити за цією програмою, будуть дешевшими автоматично. Вони будуть конкурентоспроможні й автоматично це дає можливість витісняти російську збройову складову”, — акцентував Тимочко.
З іншого боку, каже експерт, світ отримує конкурентоспроможний снаряд, який у майбутньому займатиме нішу на світовому ринку.
“І це дуже важливо, тому що призведе, своєю чергою, до швидкого морального старіння російської зброї”, — сказав військовий.
Цей аспект дуже серйозно й уважно необхідно розглядати й вивчати, каже Тимочко, бо вперше такий світовий економічний анклав як Європейський Союз вносить зміни до своєї доктрини функціонування як такого з політично-економічної в мілітарну. Це абсолютно змінює всю світову політику, яка була досі.
“Насправді це “золотий мільярд” на розвиток світового зброєбудування. Війна — це теж політика. І важливим є те, що і держави Європейського Союзу, які працювали до цього на лібералізацію, на забезпечення максимальних благ свого громадянина, зараз буквально за рік змінили абсолютно свою доктрину, своє бачення і почали готуватися серйозно до війни, до збільшення свого ринку”, — резюмував Тимочко.
Нагадаємо, "Коментарі" писали, що окупаційні війська не полишають спроб захопити якомога більше територій України. Однак завдяки вправній роботі ЗСУ вони щодня зазнають шалених втрат.
Йшлося на порталі "Коментарі" і про те, що до Великодня рашисти хочуть взяти Бахмут. Замість ПВК “Вагнер” на штурмах з’являється десант зі своїм штатним озброєнням та специфічними видами бронетехніки.
Читайте також на сайті "Коментарі" – українські військові показали, як працює ЗРК NASAMS. З осені минулого року зенітно-ракетний комплекс NASAMS стоїть на захисті українського неба.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.