Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
У США та їхніх європейських союзників, ймовірно, залишається лише півтора року на підготовку до можливого масштабного військового конфлікту з Китаєм і Росією. Очікується, що ці дві диктатури можуть завдати скоординованого удару вже у 2027 році. Про це пише Bild із посиланням на командувача військ США в Європі та головнокомандувача Об'єднаних сил НАТО в Європі генерала Алексуса Грінкевича.
Лідер Китаю та Путін (фото з відкритих джерел)
За словами американського генерала, якщо китайський лідер Сі Цзіньпін вирішить здійснити напад на Тайвань, він може погодити свої дії з російським диктатором Володимиром Путіним. Така координація відкриє шлях до глобального військового конфлікту.
Генерал вважає, що варто очікувати подвійного удару від Китаю та Росії, і саме 2027 рік "потенційно може стати роком кризи".
Американський командувач підкреслив, що в союзників залишається дуже мало часу на підготовку — приблизно 18 місяців.
Bild також зазначає, що подібні побоювання стосовно можливого нападу Росії на невелику державу-члена НАТО нині поширені серед німецьких урядових кіл. Причиною цього є переконання, що Росія бачить повну неготовність європейських країн до серйозного військового зіткнення в найближчі роки.
"Відповідно, навіть члени уряду [Німеччини] очікують російської військової провокації вже у 2027 році", — йдеться у матеріалі Bild із посиланням на урядові джерела.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що попри ультиматум, який висунув президент США Дональд Трамп, російський диктатор Володимир Путін не збирається відмовлятися від своїх цілей в Україні та припиняти агресію. У випадку найгіршого сценарію для себе Путін може вдатися до примусової мобілізації в Росії, щоб продовжити війну. Про це йдеться у статті для Foreign Affairs, яку написали професор історії Католицького університету Америки Майкл Кімммідж та запрошена наукова співробітниця Інституту європейських, російських і євразійських досліджень Університету Джорджа Вашингтона Марія Ліпман.
Автори відзначають, що за 25 років перебування при владі Путін досяг у Росії "майже зловісного спокою": у країні практично відсутня серйозна політична опозиція чи публічна критика влади. Водночас громадянам дозволено займатися власними справами, включно з бізнесом, без потреби демонструвати абсолютну лояльність до Кремля. Репресії ж спрямовані лише проти тих, хто кидає публічний виклик владі.