Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Група європейських країн без розголосу розробляє план відправки миротворчих військ в Україну. У Європі стривожено, що пріоритети безпеки США лежать в інших сферах. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє "The Associated Press".
Миротворці. Фото з відкритих джерел
ЗМІ зазначає, Британія та Франція – в авангарді зусиль щодо можливої миротворчої місії. Європейські країни почали вивчати, які сили могли б знадобитися. Але виникли побоювання, що президент США Дональд Трамп може укласти угоду з російським диктатором Володимиром Путіним без ЄС.
У грудні 2024 року, ще до інавгурації Трампа, група лідерів і міністрів зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським у штаб-квартирі генерального секретаря НАТО Марка Рютте у Брюсселі. Там були представники Британії, Данії, Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів та Польщі, а також високопосадовці ЄС.
Переговори ґрунтувалися на ідеї президента Франції Еммануеля Макрона, яку він висунув ще на початку 2024 року. Але тоді вона викликала критику.
Видання додає, що якими будуть миротворчі сили, залежатиме від умов мирного договору та інших факторів.
За його словами, незважаючи на різні дискусії та чутки, для європейських союзників "критично важливо" зрозуміти, як виглядатиме лінія зіткнення в Україні, перш ніж розробляти план.
Естонський міністр підкреслив, що якщо Росія та Україна скоротять свої сили вздовж лінії фронту до "пари тисяч" з обох боків, то "для Європи не буде проблемою також бути там", але буде набагато складніше, якщо конфлікт "кипітиме".
Експерти та офіційні особи вважають, що за нинішньої ситуації в Україні потрібно буде розгорнути сильніший і чисельніший контингент, ніж прості миротворці, наприклад, як "блакитні каски" ООН.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Макрон відреагував на ідею Зеленського про 200 тисяч миротворців.
Новини