Головна Новини Світ Європа Європа озброїла Путіна на війну в Україні на 6,3 млрд євро: що відомо
commentss НОВИНИ Всі новини

Європа озброїла Путіна на війну в Україні на 6,3 млрд євро: що відомо

За підрахунками IEEFA, третина всього імпорту зрідженого газу до Франції припадає на російський LNG.

19 лютого 2025, 17:30
Поділіться публікацією:

Імпорт зрідженого природного газу (LNG) з Росії до Європейського Союзу зріс на 18% в 2024 році. Лише за період з січня по листопад Росія отримала не менше ніж 6,3 млрд євро за цей експорт. Ці дані наводить американський Інститут енергетики та фінансового аналізу (IEEFA). Одночасно зменшились обсяги постачань LNG з США, Катару та Алжиру до ЄС.

Європа озброїла Путіна на війну в Україні на 6,3 млрд євро: що відомо

Війна в Україні. Фото: УНІАН

Згідно з даними, найбільшими споживачами російського газу в Європі є Франція, Іспанія та Бельгія, на які припадає 85% загального імпорту LNG з Росії. Найбільший обсяг постачань російського газу отримав французький термінал в Дюнкерку, який прийняв 27% усіх постачань LNG з Росії до Європи минулого року.

Франція також займається перепродажем частини закупленого LNG з Росії. Газ регазифікується, тобто перетворюється з рідкої форми на газоподібну, і надалі транспортується трубопроводами до інших країн, зокрема до Німеччини. Однак Німеччина заборонила своїм державним операторам приймати газ з Росії.

За підрахунками IEEFA, третина всього імпорту зрідженого газу до Франції припадає на російський LNG, ще третина постачань надходить з США, а 17% — з Алжиру.

Зростання імпорту російського LNG до Франції спостерігалось і в попередньому році. У 2023 році Франція, Іспанія та Бельгія разом прийняли 80% від загальних постачань російського LNG до Європи.

Європейський Союз не запровадив заборону на імпорт російського LNG, тоді як США ввели санкції на зріджений газ з Росії, одночасно експортуючи LNG до Європи.

Раніше стало відомо, що ЄС має намір повністю відмовитися від російського газу до 2027 року. Починаючи з цього року, з Румунії, де почнеться видобуток з нового чорноморського родовища, буде здійснюватись експорт до Європи, і вже укладено перший контракт на постачання з Німеччиною.

Раніше "Коментарі" писали, що в Україні виникла складна ситуація з газом — природного палива у сховищах бракує. Щоб розв'язати проблему, Україна закуповує газ, ціна якого зараз значно вища, ніж влітку. 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини