Головна Новини Світ Європа Європа у паніці: хто вимагає продовжити транзит російського газу через Україну
commentss НОВИНИ Всі новини

Європа у паніці: хто вимагає продовжити транзит російського газу через Україну

Politico пише про те, що європейські компанії хочуть і надалі працювати на російському газі

17 грудня 2024, 14:55 comments2740
Поділіться публікацією:

Провідні енергетичні компанії Центральної Європи звернулися до глави ЄС Урсули фон дер Ляйєн із проханням продовжити угоду щодо транзиту російського газу через Україну. Це їхня остання спроба забезпечити продовження поставок із Росії. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише рейтингове видання Politico.

Європа у паніці: хто вимагає продовжити транзит російського газу через Україну

Російський газ. Фото: з відкритих джерел

Автори матеріалу зазначають, що компанії, що займаються постачанням газу, мережеві оператори та промислові споживачі з Угорщини, Словаччини, Австрії та Італії заявили у своєму листі, що припинення угоди може "ускладнити постачання газу" та "привести до підвищення цін на "блакитне паливо" для європейських споживачів".

Словаччина та Угорщина вже кілька місяців тиснуть на керівництво ЄС, вимагаючи продовження транзиту російського газу через Україну. Країни стверджують, що припинення угоди загрожує їхній енергетичній безпеці та може призвести до зростання цін на енергоносії у розпал зими.

SPP, державний постачальник енергоресурсів Словаччини попередив, що припинення транзиту обійдеться країні в "понад 220 мільйонів євро" для заміщення втрачених поставок.

Виконавча влада ЄС неодноразово заявляла, що блок не зіткнеться із серйозними наслідками у разі припинення постачання російського газу, і не стала допомагати у переговорах про продовження угоди.

Варто зазначити, що договір між Києвом та Москвою про транзит російського газу через Україну в Європі діє лише до кінця цього року. Продовжувати угоду жодна із сторін не збирається.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Європа тривалий час прагнула зменшити свою залежність від російського газу, особливо після початку повномасштабної війни в Україні у 2022 році. "Коментарі" вирішили розібратися, які саме країни є найбільшими споживачами російського блакитного палива і які це ризики створює для Європи.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини