Головна Новини Світ Європа Європа все ж таки прокинулася: на який крок зважилася на тлі зростаючих загроз
commentss НОВИНИ Всі новини

Європа все ж таки прокинулася: на який крок зважилася на тлі зростаючих загроз

У ISW зазначають, Європа нарощує виробництво боєприпасів на тлі зростаючих загроз

8 квітня 2025, 07:50 comments2689
Поділіться публікацією:

Європейські партнери України активно нарощують виробництво артилерійських боєприпасів та усувають проблеми дефіциту компонентів, які гальмують темпи постачання озброєння. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в оновленому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Європа все ж таки прокинулася: на який крок зважилася на тлі зростаючих загроз

Снаряди. Фото: з відкритих джерел

Військові аналітики звертають увагу, що відомий німецький оборонний концерн Rheinmetall 7 квітня оголосив про придбання та перепрофілювання компанії Hagerdorn-NC, яка спеціалізується на виробництві нітроцелюлози, для зміцнення ланцюгів поставок ракетного палива для боєприпасів, зокрема, для 155-мм.

"Rheinmetall вже має виробничі потужності у Швейцарії, Іспанії та Південній Африці. До 2028 року компанія планує збільшити обсяги виробництва пороху більш ніж на 50%. Її дочірнє підприємство Nitrochemie Aschau із 2022 року вже наростило виробництво на 60% і має намір збільшити потужності ще на 40% до середини 2025 року", — йдеться у повідомленні.

ISW також звертає увагу на проблему залежності від Китаю. У квітні 2024 року генеральні директори Rheinmetall Армін Паппергер та Saab Мікаель Йоханссон заявили, що КНР постачає більшість компонентів боєприпасів до Європи, що робить фактично Європу заручником Пекіна з низки питань.

У відповідь на це, Rheinmetall у 2025 році збільшив джерела поставок бавовняних волокон (основної сировини для нітроцелюлози) з Європи та країн-партнерів ЄС та створила стратегічний запас на кілька років уперед.

Читайте також на порталі "Коментарі" — президент України Володимир Зеленський повідомив, що Київ отримав від США проект нової угоди щодо критично важливих корисних копалин. За його словами, цей документ "повністю відрізняється від колишнього рамкового документа".




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини