Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Європейські партнери України активно нарощують виробництво артилерійських боєприпасів та усувають проблеми дефіциту компонентів, які гальмують темпи постачання озброєння. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в оновленому звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Снаряди. Фото: з відкритих джерел
Військові аналітики звертають увагу, що відомий німецький оборонний концерн Rheinmetall 7 квітня оголосив про придбання та перепрофілювання компанії Hagerdorn-NC, яка спеціалізується на виробництві нітроцелюлози, для зміцнення ланцюгів поставок ракетного палива для боєприпасів, зокрема, для 155-мм.
ISW також звертає увагу на проблему залежності від Китаю. У квітні 2024 року генеральні директори Rheinmetall Армін Паппергер та Saab Мікаель Йоханссон заявили, що КНР постачає більшість компонентів боєприпасів до Європи, що робить фактично Європу заручником Пекіна з низки питань.
У відповідь на це, Rheinmetall у 2025 році збільшив джерела поставок бавовняних волокон (основної сировини для нітроцелюлози) з Європи та країн-партнерів ЄС та створила стратегічний запас на кілька років уперед.
Читайте також на порталі "Коментарі" — президент України Володимир Зеленський повідомив, що Київ отримав від США проект нової угоди щодо критично важливих корисних копалин. За його словами, цей документ "повністю відрізняється від колишнього рамкового документа".
Новини