Роберт Фіцо прокоментував вимогу канцлера Німеччини Мерца приєднатися до санкцій проти Росії. Скандальний прем'єр також висунув вимогу щодо придбання російського газу. Відповідну заяву він опублікував у Мережі.

Роберт Фіцо (фото з відкритих джерел)
Фіцо заявив, що йому треба чіткі гарантії, а не політичні обіцянки
"Словаччина готова підтримати цей пакет, навіть якщо він нічого не змінить у військовій перевазі або економічних показниках Російської Федерації. Однак доти Словаччина має отримати чіткі гарантії, а не політичні обіцянки, що її енергетична безпека та доступність енергоносіїв не будуть поставлені під загрозу ідеологічною пропозицією Європейської комісії про припинення імпорту російського газу з 1 січня 2028 року",- заявив він.
Також він заявив про тиск на Словаччину.
"Угоди про такі гарантії поки що не досягнуто. Уряд Словаччини цінує зусилля Європейської комісії з пошуку рішення, але ми відмовляємося вести переговори під тиском різких висловлювань",- сказав Фіцо.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що канцлер Німеччини Фрідріх Мерц публічно закликав Словаччину та її прем'єр-міністра Роберта Фіцо припинити блокування 18-го пакету санкцій ЄС проти Росії. Відповідну заяву він зробив на Конференції з відновлення України в Римі, повідомляє The Guardian.
Мерц нагадав, що Україна продемонструвала готовність до переговорів із Росією задля досягнення справедливого миру, проте сама РФ не проявляє подібних намірів і щодня продовжує агресивні дії. Канцлер підкреслив: обов’язок Європи — посилити тиск на Кремль, щоб змінити плани Путіна та змусити його до дипломатії.У своїй промові канцлер також звернувся до американського політикуму та особисто до президента Дональда Трампа. Він закликав США залишатися єдиним фронтом із Європою у підтримці глобальної стабільності.
Торкнувшись теми післявоєнного відновлення, Мерц порівняв ситуацію з досвідом Німеччини після Другої світової. За його словами, модель українського Фонду розвитку бізнесу багато в чому нагадує повоєнні інструменти, які використовувались для відбудови Західної Німеччини. Він підкреслив, що низка механізмів того періоду може бути актуальною й зараз.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.