Рубрики
МЕНЮ
Амбарцумян Анна
У Грузії відбулася інавгурація нового президента Михайла Кавелашвілі, але його призначення стало приводом для політичних суперечок та протестів. Чинна президентка Саломе Зурабішвілі відмовилася визнати результати виборів і назвала процес "пародією", заявивши, що боротьба за легітимність країни продовжується. “Коментарі” посилаючись на "Ехо Кавказу" зібрали все що відомо про події в Грузії сьогодні.
Саломе Зурабішвілі та Михайло Кавелашвілі
У Тбілісі відбулася інавгурація нового президента Грузії Михайла Кавелашвілі. В урочистій церемонії, що пройшла в будівлі парламенту, новий президент склав присягу на вірність Конституції, обіцяючи захищати незалежність та територіальну цілісність країни. Однак його обрання, здійснене за допомогою Виборчої колегії, до складу якої входять депутати партії "Грузинська мрія" та представники місцевих органів влади, не було визнано чинним президентом Саломе Зурабішвілі, а також значною частиною міжнародної спільноти.
Присутніми на церемонії були також члени уряду та засновник "Грузинської мрії" Бідзіна Іванішвілі, який потрапив під фінансові санкції США. Важливою особливістю цього заходу стало відсутність запрошених дипломатів через обмежену кількість місць у залі засідань.
Після складання присяги, Михайло Кавелашвілі звернувся до присутніх, підтвердивши своє зобов'язання піклуватися про добробут громадян та зміцнення країни. Церемонія тривала близько пів години, однак вона стала лише початком політичної боротьби, що розгортається в Грузії.
Саломе Зурабішвілі, п'ятий президент Грузії, заявила, що не визнає легітимність нового президента та назвала його інавгурацію "пародією". У своєму виступі вона підкреслила, що залишиться з народом і забере з собою "легітимність, прапор та довіру". Зурабішвілі також закликала до позачергових парламентських виборів, наголосивши на важливості створення умов для нових виборів вже найближчим часом.
"Я працюватиму над створенням умов для виборів разом із усіма, хто включений до цієї справи, щоб дуже скоро, за кілька днів, ми могли скласти документ разом із запитом на вибори. Це не гасло про необхідність проведення нових виборів, це не риторична заява, це реальна вимога… Вибори пройдуть – іншого шляху немає, і це єдине рішення у всіх подібних кризах, і ми маємо бути готові до цих виборів, і не лише виставивши докладний документ – мають бути готові партії, нові сили, що виникли внаслідок цього протесту".
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав що опозиційного президента Грузії Саломе Зурабішвілі запросили на інавгурацію новообраного президента США Дональда Трампа. Вона відбудеться 20 січня 2025 року.
Новини