Рубрики
МЕНЮ
Черновалова Кристина
З 2010 року ціни на житло в країнах Європейського Союзу піднялися в середньому на 48%. Найдорожчим житло стало для мешканців Ірландії, які витрачають на нього вдвічі більше, ніж середньостатистичний європеєць. Водночас найдешевше житло — у Болгарії та Польщі.
Де в Європі найдорожче житло: рейтинг країн 2023
За даними Євростату, вартість житла в ЄС різко змінилася за останнє десятиліття. Найбільше подорожчання зафіксовано в Естонії, де ціни зросли на 209%. Угорщина та Литва також опинилися серед лідерів зі зростанням цін на 191% і 154% відповідно. Проте не всюди спостерігається подорожчання. Наприклад, в Італії та на Кіпрі житло подешевшало — на 8% та 2%. А в Польщі ціни залишилися практично на рівні 2010 року.
У 2023 році найбільше на житло витрачають мешканці Ірландії, де витрати майже вдвічі перевищують середній показник по ЄС. Люксембург і Данія також входять до трійки країн із найвищими витратами, де ціни вищі за середньоєвропейські на 86% і 80% відповідно. З іншого боку, у Болгарії та Польщі витрати на житло найнижчі – на 61% і 56% нижче середнього рівня.
Вартість оренди у ЄС теж зросла — на 22% за період із 2010 до 2023 року. Найбільше подорожчання спостерігається в Естонії (211%) і Литві (169%). Для порівняння, загальна інфляція в ЄС за цей час склала 36%. У Греції, на відміну від інших країн, ціни на оренду залишилися без змін.
Середній мешканець ЄС у 2023 році витрачав на житло близько 20% свого доходу. У Греції цей показник значно вищий — 35%. У Люксембурзі, Данії та Норвегії на житло йде близько 25% доходів. Водночас у країнах із нижчими цінами на житло, як-от Болгарія чи Польща, витрати складають значно меншу частку бюджету.
Раніше “Коментарі” писали, що від початку повномасштабного вторгнення Львів став одним з лідерів за ростом цін та містом, де в Україні найдорожча нерухомість. За останні пів року ціни на житло у Львові знову зросли, зокрема на вторинному ринку та вартість оренди квартир.