Рубрики
МЕНЮ
Сергей Медведев
Цифровізація допоможе іноземцям отримати громадянство в Литві. Такі нововведення запустив в дію з лютого 2021 року уряд прибалтійської держави.
Литовський паспорт / фото Depositphotos
Так, всі бажаючі можуть подати заяву на отримання електронного громадянства Литви. Статус "електронного" громадянина дозволить отримати унікальний реєстраційний номер, за допомогою якого можна реєструвати компанії в Литві онлайн, відкривати банківські рахунки, платити всі необхідні податки та внески, підписувати договори електронним підписом (у тому числі міжнародні) і отримає доступ до інших державних послуг Литви. Таку інформацію опублікувала на своєму офіційному сайті міграційна служба Литви.
Відзначимо, що першопрохідцем в "електронному" громадянство у світі стала Естонія, яка ввела в дію подібну реєстрацію ще в 2014 році. З того часу статус "електронного" громадянина отримали понад 75 тис. Іноземців. З цього ж року Естонія стала видавати візи для закордонних фахівців — така віза дає право на проживання і роботу до 3 місяців.
Як повідомляв портал "Коментарі", в Україні незабаром зможе діяти електронна прописка. Відповідну постанову "Про реалізацію експерименту по електронній фіксації зміни місця реєстрації українців" прийняла Верховна Рада 28 грудня. Таку інформацію надав Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на особистому телеграм-каналі.
За словами міністра, прописка — це наймасовіша і популярна послуга в Україні. Тому відповідно процедура прописки може займати багато часу і руйнувати нерви громадянам. Щоб усунути і нейтралізувати хаос, який твориться під час надання цієї державної послуги, Мінцифри шукали численні виходи. Один з них — електронна прописка, яка могла налагодити процес процедури.
Новини