Рубрики
МЕНЮ
Сергей Медведев
Ще не так давно вирощування сільгосппродукції в міської межі вважалося справою пенсіонерів і якимсь дивацтвом. Тепер же міські міні-плантації міцно увійшли в міські пейзажі Європи.
Вирощування овочів в місті / фото Агроньюз
Салат, помідори та зелень ростуть посеред Амстердама, Барселони, Будапешта. Тільки в Лондоні налічують понад 12-ти офіційних місць для вирощування зелені, овочів і фруктів. За певну плату в зелених зонах можна провести пікнік і взяти участь в майстер-класах з вирощування в міських умовах.
Не залишилася осторонь і Франція — влада Парижа виділяють землю під городи, і вже зараз у французькій столиці такі насадження займають понад 30 гектарів.
Передбачається, що до 2050 року міське землеробство допоможе домогтися нульових викидів шкідливих речовин. Якщо продукти виробляти прямо в місті, їх не потрібно довго везти до споживачів. Значить, скорочуються шкідливі викиди від транспорту, до того ж менше фруктів і овочів псується в дорозі.
За розвиток міського городництва взялася і Фінляндія. Попри суворий клімат, міні-ферми виробляють стільки агропродукції, що вистачає не тільки для особистого користування, а й на продаж. Городи в Фінляндії розвиватимуть і облаштовувати на дахах будинків, у дворах і навіть під землею. Як правило, більшість з таких ділянок — кустарні, без професійних систем зрошення і теплиць.
Проект CircularHoodFood — частина програми розвитку шести найбільших міст Фінляндії: Гельсінкі, Еспоо, Турку, Оулу, Вантаа і Тампере. Проект фінансується Євросоюзом.
Як повідомляв портал "Коментарі", в Сінгапурі планують побудувати повністю екологічне місто майбутнього під назвою "Тенга". Там також хочуть створити безліч ферм і підземну залізницю,
Новини