Головна Новини Світ Європа Одного НАТО мало: з яким союзником Німеччина готується воювати пліч-о-пліч у війні
commentss НОВИНИ Всі новини

Одного НАТО мало: з яким союзником Німеччина готується воювати пліч-о-пліч у війні

За інформацією Bloomberg, Британія та Німеччина підпишуть угоду про взаємний захист від нападу

17 липня 2025, 07:26
Поділіться публікацією:

Великобританія та Німеччина підпишуть угоду про зобов'язання надавати взаємну допомогу у разі збройного нападу один на одного, а також спільну протидію іншим потенційним загрозам. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє "Bloomberg".

Одного НАТО мало: з яким союзником Німеччина готується воювати пліч-о-пліч у війні

Мерц, Стармер і Макрон у Києві. Фото: з відкритих джерел

Підписання документа заплановано на четвер, 17 липня, у Лондоні прем'єр-міністром Кіром Стармером та канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцем.

Передумови для підписання документа були закладені під час зустрічі Стармера із попередником Мерца, соціал-демократом Олафом Шольцем, у серпні 2024 року у Берліні. Тоді глава британського уряду охарактеризував майбутню угоду як "частину ширшого перезапуску, що базується на новому дусі співпраці".

Лідер німецьких консерваторів Мерц публічно висловлював жаль з приводу виходу Великобританії з ЄС і заявляв про готовність об'єднати зусилля зі Стармером для протидії таким викликам, як торговельна політика адміністрації президента США Дональда Трампа та війна Росії проти України.

У рамках візиту німецького лідера до Лондона, Стармер та Мерц мають підписати угоду під час церемонії у Музеї Вікторії та Альберта у Лондоні.

Високопосадовець уряду ФРН повідомив Bloomberg, що зобов'язання про взаємну оборону є відповіддю на два виклики: посилення агресивних дій з боку Росії; посилення занепокоєння європейських союзників щодо відданості США зобов'язанням у рамках НАТО під час президентства Дональда Трампа.

При цьому, як уточнив співрозмовник за умов конфіденційності, нова домовленість не є альтернативою принципу колективної оборони, закріпленому у статті 5 Північноатлантичного договору.

Видання також акцентувало, що для Німеччини оборонна компонента особливо важлива через те, що Великобританія разом із Францією є однією з двох ядерних держав у Європі. Хоча ФРН не має власної ядерної зброї, вона користується захисною "парасолькою", яку США розгорнули над європейським континентом.

Водночас, як зазначають німецькі чиновники, ядерна тематика у тексті нової угоди прямо не згадується.

Читайте також на порталі "Коментарі" — у Кремлі істерика: чому Пєсков закликав усі сторони чинити тиск на Україну.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини