Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Незважаючи на припинення транзиту газу через Україну, Росія має інші можливості для збереження експорту, зокрема через збільшення поставок зрідженого природного газу (СПГ) та орієнтацію на нових споживачів, зокрема Китай. Завдяки цьому економіка країни-агресора не зазнає серйозних втрат, а загальні економічні збитки можуть становити лише 0,2-0,3% від ВВП. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на аналітичні прогнози.
Транзит газу через Україну. Фото: УНН
Попри спроби Європи відмовитись від російського газу, Росія досягає рекордних поставок скрапленого газу, головним чином з Ямальського СПГ, що належить компанії Novatek. Обсяги постачання вже перевищили ті, що були до 1 січня, коли Україна припинила транзит через свою територію.
Прогнозується, що поставки газу до Китаю досягнуть рекордних 31 млрд кубометрів у 2024 році, з подальшим зростанням до 38 млрд кубометрів у наступному році, оскільки газопровід "Сила Сибіру" досягне своєї повної потужності. Газпром також може збільшити постачання через TurkStream, трубопровід між Росією та Туреччиною, що дозволить продавати 25 млрд кубометрів Туреччині та 15 млрд кубометрів європейським споживачам до 2025 року.
Росія також має намір перенаправити частину газу до Центральної Азії, активно розвиваючи потужності трубопроводів через Казахстан до Узбекистану. У довгостроковій перспективі країна планує втричі збільшити експорт LNG до 100 млн тонн до 2035 року, але західні санкції можуть ускладнити реалізацію цих планів через обмежений доступ до технологій і інвестицій.
Портал "Коментарі" раніше писав, що в Європі ціни на газ за стандартним контрактом на найближчий місяць піднялися на 4,3%, досягнувши €51 за мегават-годину — найвищого рівня з жовтня 2023 року. Поставки газу з Росії через Україну припинилися 1 січня після завершення транзитного контракту між країнами, і наразі не передбачено альтернативи.
Новини