Головна Новини Світ Європа США виходять з Європи: які будуть наслідки для України
commentss НОВИНИ Всі новини

США виходять з Європи: які будуть наслідки для України

Світ стає багатополярним і зараз розпочинається боротьба за лідерство

20 лютого 2025, 10:41
Поділіться публікацією:

За всіма ознаками, США геополітично виходять з Європи, відзначив політолог Володимир Горбач. За його словами, на Мюнхенській конференції з безпеки ця трансатлантична тріщина показала себе як достатньо глибока.

США виходять з Європи: які будуть наслідки для України

США

"Ба більше, європейські еліти були фактично атаковані віце-президентом США Венсом. І цей шоковий стан Європи повинен так чи інакше повертати її з летаргійного сну", — відзначив експерт.

На його думку, Європа відтепер мала б виконувати роль противаги і функцію стримування вже не лише проти російської агресії, але й проти деструктивної поведінки адміністрації Дональда Трампа на міжнародній арені. Але з усвідомленням цього є поки що проблеми, вважає політолог.

Експерт переконаний, що інтелектуальним лідером відродження стратегічного лідерства і суб'єктності Європи є Маріо Драґі з його планом радикальних змін, оголошеним у доповіді восени минулого року. У цьому плані йдеться насамперед про відродження економічної конкурентоспроможності ЄС через інвестиції в 800 млрд євро.

"Чому взагалі сформувалась така позиція Штатів? Як на мене, ця політика команди Дональда Трампа — тут і їхнє бачення ролі США в світі, і відмова від морально-етичних цінностей як виміру геополітики, натомість перехід на суто комерційні, меркантильні відносини — це така форма геополітичного і політичного божевілля", — каже політолог.

Втім, на його думку, наслідки дій Дональда Трампа і його команди в Європі будуть протилежними тим, на які сподіваються.

"Світ стає багатополярним прямо у нас на очах. І цей процес невідворотний, як сказав китайський міністр Ван Ї. Але що це означає? Це означає, що будуть формуватися кілька світових субглобальних об’єднань. Лідерство, вочевидь, матимуть США та Китай. Також це може бути і Євросоюз, якщо він збереже свою внутрішню єдність та згуртованість. В майбутньому це може бути й Індія. І на цю роль, звичайно, претендує Росія", — говорить Горбач.

Однак формування таких сфер впливу і полюсів рано чи пізно буде призводити до зіткнення між ними – за вплив на межі цих зон, привілейованих інтересів. Російська війна в Україні – це перший приклад такого зіткнення. Прообраз ІІІ Світової, вважає експерт.

"Втім, якщо говорити про роль та місце України в цьому процесі, варто розуміти, що ми все ж не є частиною США, ми є частиною Європи. Тож, в майбутньому багатополярному світі, у кращому випадку, ми будемо частиною Європейського Союзу. В гіршому випадку – ми будемо окуповані Російською Федерацією", — підсумував експерт.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Трамп хоче отримати від Зеленського хабар.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини