Головна Новини Світ Європа У двох країнах ЄС різко впав показник віри населення у те, що війну почала Росія
commentss НОВИНИ Всі новини

У двох країнах ЄС різко впав показник віри населення у те, що війну почала Росія

Соціологічне дослідження здійснили у 8 державах Центральної та Східної Європи

5 червня 2023, 21:50 comments13138
Поділіться публікацією:

Соціологи провели нове опитування серед громадян у восьми державах Центральної та Східної Європи щодо віри у напад Росії на Україну.  Результати дослідження доводять, що у двох країнах позицію людей змінилася. Про це свідчать дані опитування словацької аналітичної організації GLOBSEC.

У двох країнах ЄС різко впав показник віри населення у те, що війну почала Росія

Нове соціологічне опитування у Європі (фото з відкритих джерел)

 У повідомленні йдеться, що нові результати порівняли з результатами минулорічного опитування, яке охоплювало Польщу, Литву, Латвію, Чехію, Румунію, Угорщину, Болгарію та Словаччину.

За рік серед більшості жителів цих країн зросла або лишилася майже незмінною думка та позиція, що Росія є відповідальною за повномасштабну війну в Україні.

Тільки одна країна у 2022 році підтримувала іншу думку. Відтак, минулого року в Угорщині 48% жителів вірили у провину РФ.  В 2023 році люди помітно змінили свою думку, 54% угорців вірять у напад Росії.

Але занепокоєння викликали результати опитування 2 інших держав – Словаччини та Болгарії.

 У Болгарії віра у провину РФ за напад на Україну впала з 50% до 46%, а у Словаччині цифри ще песимістичні. Там показник впав з 51% до 40% і став найменшим серед досліджуваних країн.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, як українці ставляться до обмеження виїзду чоловіків за кордон.Соціологи компанії Active Group дослідили ставлення українців щодо обмежень виїзду чоловіків за кордон під час воєнного стану. Приводом до цього дослідження стала заява міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка щодо необхідності ухвалити закон про відповідальність чоловіків, які незаконно виїхали з України під час воєнного стану. 

Відповідаючи на питання, обмеження на тимчасовий виїзд з країни чоловіків більше допомогає чи шкодить економіці країни, 5,9% впевнено відповіли — "виключно допомогає". Ще 15% вважають, що швидше допомагає. Ще 20% вважають, що це рішення не впливає на економіку країни. Відсоток тих, хто неприхильно оцінює обмеження розподілився наступним чинном: швидше шкодить — 24,4%, виключно шкодить — 16,2%. Ще 15% не змогли визначитись з відповіддю.
 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини