Головна Новини Світ Європа У Гренландії відкинули запрошення США про приєднання, проте запросили до співпраці американські компанії
commentss НОВИНИ Всі новини

У Гренландії відкинули запрошення США про приєднання, проте запросили до співпраці американські компанії

Раніше обраний президент США Дональд Трамп висловлював думку про можливість покупки Гренландії, зазначаючи, що острів має стратегічне значення для безпеки та стабільності "вільного світу".

сьогодні, 10:50
Поділіться публікацією:

Гренландія не прагне стати частиною Сполучених Штатів, але активно пропонує співпрацю американським компаніям. Про це пише The Washington Post.

У Гренландії відкинули запрошення США про приєднання, проте запросили до співпраці американські компанії

Гренландія не хоче бути частиною США. Фото: Reuters

"Ми не хочемо бути частиною США. Ми не датчани і не американці", — йдеться у заяві представників регіону, які наголосили, що "острів належить народу Гренландії".

Також вказано, що острів відкритий для американських інвестицій. Представники регіону підкреслили, що вони мають розвинену ринкову економіку, що базується на правилах, а їхнє стратегічне розташування є важливим для морської, авіаційної та космічної діяльності в північній частині Атлантики. Вони також запросили більше американських компаній використовувати потенціал місцевої економіки.

Прем'єр-міністр Гренландії Муте Буруп Егеде підкреслює, що острів має великі можливості для економічного розвитку, дотримується високих екологічних стандартів і володіє багатими геологічними ресурсами.

Хоча Гренландія є частиною Королівства Данія, вона має власний уряд і парламент, а також повну юрисдикцію над багатьма природними ресурсами. Острів багатий на рідкоземельні елементи, що є критично важливими для виготовлення електродвигунів, батарей і сонячних панелей. За даними США, Гренландія володіє 39 із 50 корисних копалин, які визнані стратегічними для національної безпеки та економіки.

Раніше обраний президент США Дональд Трамп висловлював думку про можливість покупки Гренландії, зазначаючи, що острів має стратегічне значення для безпеки та стабільності "вільного світу". Як повідомляють ЗМІ, деякі члени Палати представників Конгресу США запропонували законопроєкт, який дозволяє президенту розпочати переговори щодо купівлі Гренландії після вступу на посаду.

Портал "Коментарі" вже писав, що, згідно з результатами опитування американської компанії Patriot Polling, 57,3% мешканців Гренландії підтримують приєднання острова до США. 37,4% проти потенційного поглинання, а 5,3% не визначились з цього приводу.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини